На Черкащині представники 4 областей навчилися створювати успішний сільський бізнес

На Черкащині пройшов тренінг  «Розвиток кооперації та сільське підприємництво на селі для ОТГ», який зібрав 50 представників громад з чотирьох областей. Учасниками тренінгу стали голови, старости та представники виконкомів ОТГ Кіровоградської, Сумської,  Херсонської та Черкаської областей.

Теоретичне підґрунтя основ кооперативної діяльності учасники тренінгу отримали від члена ради Національної сільськогосподарської палати України та Українського сільськогосподарського кооперативного союзу Романа Корінця.  Практичні приклади розвитку кооперативів та підприємництва в громадах і селах Черкаської області учасники побачили у Карашинській ОТГ (кооперативи та сімейні ферми в с. Черепин), в с. Івківці (туристичний комплекс Зерноленд) та с. Суботів (обєкт  «зеленого туризму» – етно-корчма “У пані Олі”). Відтак, у рамках одного навчального візиту, представники ОТГ отримали і теоретичні знання, і приклади успішних практичних кейсів.

Відвідавши Карашинську громаду, де функціонують і кооперативи і сімейні ферми, учасники тренінгу ознайомились із досвідом створення кооперативів, їх роботою, спробували продукцію з козячого молока, яке виготовляють на сімейній фермі, протестували техніку, яку використовує кооператив.

Під час візиту до Зерноленду (туристичної атракції, створеної в селі Івківці Чигиринського району, де екскурсантів чекає не просто експозиція історичних предметів, а захоплива інтерактивна взаємодія із ними), учасники  тренінгу змогли не лише дізнатися деталі реалізації цього проекту, а й спробувати себе в якості ковалів, гончарів, пряль.

Під час гостин  на батьківщину Богдана Хмельницького, до корчми «У пані Олі», розташованої на території державного заповідника в Суботові, учасники тренінгу  довіалися про особливості створення не просто єтнооб’єкту, а надпривабливого для відвідувачів об’єкту «зеленого туризму».

Як зазначив Григорій Перерва, радник з регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону), «Ми провели один з найбільших за масштабами навчальний тренінг одразу для чотирьох областей. Чи не вперше, окрім, презентації досягнень Черкаської області в рамках сільськогосподарського підприємництва, було вирішено ще кілька завдань: забезпечено контакт широкого кола представників ОТГ з різних областей, надано можливість, в рамках навчального візиту презентувати Черкащину і самим її мешканцям і гостям, поєднати теоретичні і практичні завдання та закласти підґрунтя для співпраці на рівні громад.

У ході навчального візиту було поєднано і теоретичні і практичні заняття. Усі побачені технології розбиралися з тренером, учасники визначали їхні сильні та слабкі сторони, мали можливість визначити, що варто використати, а чого слід уникати. Таким чином, отримані враження закріплювалися в свідомості учасників і вони більш повно бачили можливі механізми реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *