На Черкащині пройшов семінар «Школа адвокації»

Змушувати політиків ухвалювати потрібні громаді рішення та гуртувати людей навколо гарної ідеї — усе це дозволяє робити «адвокація». У тонкощах понять та практичних кейсах роботи з владою та громадою розбиралися активісти із Черкаської, Полтавської Вінницької та Кіровоградської областей. Усе в межах 3-денного семінару «Школа адвокації», яку провели ГО «Молода Черкащина» та мережа політично активної молоді «Творці майбутнього».
Про це інформує “Прочерк”.

Упродовж навчання учасники досліджували що означає поняття адвокації, вчилися малювати «дерево проблем», робити стратегічний аналіз, проводити переговори та, на базі отриманих знань упродовж тренінгу, розробляли свій план адвокаційної кампанії.

Також запрошений тренер Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, провів учасникам лекцію на тему «Практика громадянського представництва в Україні» в якій розповів про те, чим адвокація в Україні унікальна, порівняно з іншими країнами, чим відрізняється «адвокатор» від політика та поділився своїм величезним досвідом адвокатування проектів від міського рівня до всеукраїнського.

– В адвокації завжди є «глухі» – це влада, яка не хоче чути про ваші проблеми, і «німі» – це люди, голос яких недостатньо сильний, щоб їх почули. Адвокатори організовують процес так, щоб голос був багатократно підсилений, щоб влада його почула і не могла вже не реагувати, – розповідав учасникам Олександр Солонтай.

Окрім навчання, молодь змогла познайомитися з природною, історичною та культурною цінністю Холодного Яру, а вечірні кінопоказ та посиденьки біля вогнища створювали незабутню атмосферу.

хя

– Ми провели для активістів цей тренінг, оскільки зараз такий момент, коли треба постійно впливати на владу, щоб країна рухалася далі. Зазвичай ми просто кидаємося гасити пожежу, яка горить, але мало працюємо над «рубанням коренів» проблеми. Діємо спонтанно, а не сплановано. Саме тому ми хотіли показати свій досвід громадянського представництва, пояснити базові аспекти адвокації та навчити використовувати різні методи для просування ідей та впливу на владу чи громаду, – коментує Вікторія Феофілова, координаторка мережі «Творці майбутнього».

Семінар втілено в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за фінансової підтримки NED

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *