На Черкащині прокуратура забезпечила повернення державі понад 100 га землі

За участі прокуратури області, яка виступила на захист порушених інтересів держави в спірних земельних правовідносинах, у листопаді апеляційним судом Черкаської області залишено в силі рішення суду першої інстанції щодо повернення у державну власність земельної ділянки. Йдеться про землі, площею понад 100 га вартістю 2,7 млн. грн, розташовані на території Христинівського району.

Виконуючи представницьку функцію, прокуратура встановила, що вказана ділянка у 2007 році надана в оренду на 25 років особі, яка не мала права на її отримання. Зокрема, передача відбулася без розроблення проекту землеустрою та проведення державної експертизи землевпорядної документації. При цьому, розмір орендної плати за землю визначено без проведення її грошової оцінки.

Факт незаконного надання у довгострокову оренду землі став підставою для звернення прокуратури до суду з позовом про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування відповідного розпорядження Христинівської РДА та повернення землі у державну власність.

Слід зауважити, що відповідач усіляко намагався втримати право на незаконно одержану земельну ділянку та двічі оскаржував рішення суду першої інстанції, тож справа слухалася судами неодноразово.

Лише за активної участі прокуратури області, що продовжувала наполягати на обґрунтованості позовних вимог, порушені інтереси держави у сфері земельних відносин відновлено, зазначають у прес-службі прокуратури області.

Фото http://dr.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *