На Черкащині студентів навчатимуть очищати і берегти водні ресурси

На Черкащині хочуть створити нову дисципліну, яка б вчила культурі поводження з водними ресурсами, зокрема зберігати та очищати водні ресурси України, які забруднювалися цілими десятиліттями. З цією метою до області завітала делегація з 6 країн в рамках проекту «Водна Гармонія Erasmus+».

ее

Це вже 6 з 10 зустрічей проекту «Водна Гармонія Erasmus+». Вона проходить саме на базі Черкаського державного технологічного університету, який входить до десятки університетів з України та Німеччини, Польщі, Шрі-Ланки, Китаю і Норвегії, що співпрацюють в рамках цього проекту. Координатором проекту від ЧДТУ є професор Геннадій Столяренко.

– Хочу подякувати нашим партнерам з Німеччини, Норвегії, Шрі-Ланки, Китаю, Польщі за підтримку тих наукових розробок, які проводяться в плані очищення води. Черкащина одна з небагатьох областей України, як має в Програмі свого стратегічного розвитку окремий екологічний напрямок, який був спільно напрацьований з представниками громадських екологічних організацій, — звернувся до присутніх на заході гостей Черкащиниперший заступник голови ОДА Віталій Коваль, подякувавши також за підтримку України на міжнародному рівні.

19904584_1211736115621364_111383886_n

Проект має на меті гармонізувати педагогічні підходи у водній освіті з передовими практиками провідних університетів світу  та досягнути взаємної відповідності навчальних програм і освітніх процесів у водній сфері.

– Ми хочемо гармонізувати навчальні методи і процеси між нашими університетами, — відзначив професор Норвезького університету природничих наук Харша Ратнавіра, який і виступає координатором даного проекту. — Співпраця з вашим університетом розпочалася ще 6 років тому. На сьогоднішній же день ми співпрацюємо з 30 університетами з 22 країн. Сьогодні наша організація представляє 4 країни Африки, 4 країни Азії, а також Китай, Японію, США, Канаду, Німеччину, Польщу та інші країни. На цьому заході ми представляємо 6 країн, але є мрія приїхати з усією командою.

19965004_1211736322288010_2063645948_n

Результатом роботи даного проекту має стати те, що об’єм і зміст отриманих знань і умінь випускника з України повністю буде відповідати знанням та вмінням студента з Норвегії, Німеччини чи Шрі-Ланки.

Однак вже зраза, завдяки цьому проекту 9 студентів ЧДТУ змогли пройти стажування у Норвезькому університеті. Окрім студентів, стажування проходи також і викладачі, які змогли перейняти знання і досвід європейського наукового співтовариства.

– Кафедра екології набуває передового досвіду, ми також можемо готувати конкурентоспроможних випускників, які будуть працювати у народному господарстві. Дуже приємно, що всі студенти, які проходили стажування в Норвегії, повернулися на Батьківщину. Під час реалізації цього проекту для кафедри було закуплено приладів на 40 тисяч євро, — розповів в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. 

У цілому проект передбачає 110 студентських  і 22 викладацьких міжуніверситетських обмінів. Літні школи, тривалістю до 3-х тижнів, дадуть змогу студентам апробувати найновіші інструменти і навчальні ресурси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *