На Черкащині триматиметься морозна погода

Упродовж цього тижня погоду Черкащини формуватимуть циклони з Північної Атлантики, які проходитимуть по більш північних широтах. Так, практично щодня спостерігатимуться невеликі опади у вигляді снігу, мокрого снігу, а з 9 грудня – і дощу. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.

Він додав, що температура повітря зазнаватиме значних перепадів: якщо 6 грудня вночі -4..-9º, вдень близько 0º, то вже 7-8 грудня суттєво похолодає: вночі -10..-16º, вдень -3..-9º. Із п’ятниці температура повітря вночі очікується близько 0º, вдень спостерігатимуться відлиги.

Виступ Азорського антициклону, який утримує теплу погоду у більшості держав Західної Європи, служить своєрідним трампліном для пірнання в Україну циклонів з Північної Атлантики. На минулому тижні їх було 3. Вони засипали наш край снігом і принесли справжні морози до 13°, налипання снігу та ожеледицю на дорогах. Всього з 28 листопада по області у вигляді снігу випало 17-25 мм, (найбільше на Лівобережжі та Черкасах) що відповідає 1-1,7 декадній нормі. Висота снігового покриву станом на 5 грудня по області становила від 7 (Чигирин) до 17 (Черкаси) см, промерзання ґрунту – 2-13 см.

Фото fruittree.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *