На Черкащині турбуються працевлаштуванням АТОвців

Учора в конференц-залі Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбувся інформаційний семінар від обласного центру зайнятості, на якому порушувалися, зокрема, питання, що стосуються працевлаштування учасників АТО.

Повідомляє “Вичерпно”.

У ході зустрічі виступили в. о. начальника відділу організації профорієнтації Черкаського обласного центру зайнятості Юлія Мельниченко, директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак та начальник юридичного відділу Черкаського міського центру зайнятості Андрій Передрій.

У першу чергу, мова йшла про те, як служба зайнятості сприяє АТОвцям у пошуку роботи та які документи необхідні для того, аби стати на облік.

За словами Оксани Щербак, за останній час кількість звернень до міського центру зайнятості зменшилася на 25 відсотків.

“Із січня по вересень до нас звернулися 297 АТОвців. 162 нині перебувають на обліку. З них 100 осіб на останньому місці роботи були спеціалістами, решта в основному  мали робітничу професію.  На сьогодні в нашій базі даних – більше семисот актуальних вакансій, тому нам є що їм запропонувати, — зазначила вона. — Крім того, до міського центру зайнятості мають право звертатися учасники АТО, які мають інвалідність. Таких у нас майже 40 осіб. Їм ми намагаємося приділити максимальну увагу. Учасники АТО обслуговуються позачергово і до кожного з них – індивідуальний підхід. Їх приймають найбільш підготовлені фахівці”.

45

Начальник юридичного відділу Центру Андрій Передрій розповів про мінімальний перелік документів, які потрібні для реєстрації у службі зайнятості – це паспорт громадянина України, трудова книжка, ідентифікаційний код та документ про освіту. Реєстрація проводиться незалежно від «офіційного» місця проживання. За бажанням можна шукати роботу і в інших регіонах — кожен вирішує самостійно.

Додатковим документом для учасників АТО є військовий квиток із відміткою про те, що вони перебувають на військовому обліку. Також мають бути надані посвідчення учасника бойових дій і довідка про підтвердження періоду  проходження служби та зарахування до страхового стажу.

67

Можуть виникнути певні проблемні моменти з пропискою. Особливо актуально це тоді, коли до міського центру зайнятості звертаються не місцеві, а жителі інших районів чи навколишніх сіл. У такому випадку має бути ще й довідка з сільської ради про те, що особа не є членом особистого селянського господарства. Втім, така довідка актуальна для громадян, які за останні 12 місяців працювали або проходили службу менше ніж 6 місяців. В інших випадках вона не потрібна.

Крім того, АТОвцям надають психологічну підтримку. У центрах зайнятості працюють свої психологи. Також бійцям пропонують звертатися до антикризового центру. Однак — це лише рекомендація — вони самі обирають іти туди чи ні, — кажуть представники служби зайнятості. Найкраща підтримка — це знайти роботу та повернути воїнів із бойових дій до реального життя, — вважають вони.

Захід відбувся за ініціативи громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».

“Деякі з організацій, які входять до Об’єднаної коаліції громадських організацій Черкащини представляють переселенців та воїнів АТО. У них час від часу виникають певні питання з працевлаштування. Саме тому сьогодні ми спільно з центром зайнятості вирішили провести такий семінар”, — зазначив директор Агенції Євгеній Глєбов.

Фото http://vycherpno.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *