На Черкащині у теплицях вирощують горіхи за новітніми технологіями

На Черкащині активно розвивається горіхівництво. У Вергунах Черкаського району є дві теплиці, облаштовані спеціальним устаткуванням для вирощування саджанців горіхів. За кілька місяців таких теплиць тут буде 9. У кожній планують вирощувати до 100 тисяч саджанців і забезпечувати ними увесь регіон.

Інформує “ЧСН“.

Досвідчений агроном Олексій Третьяков, вважає що горіхівництво – це інвестиція на тривалу перспективу. Створення 1 га горіхового саду коштує 35-40 тисяч гривень. 80 відсотків коштів йде на закупівлю саджанців. Тож головне мати якісний посадковий матеріал, який у звичайних умовах виростити неможливо.

За кліматичними умовами наші землі ідеально підходять для вирощування горіхів. Тож ними засаджено 806 гектарів земель Черкащини, і з них 243 гектари – промислові сади, які вже дають урожай. Основним постачальником саджанців горіхів – село Вергуни. Тут деревця вирощують у теплицях за новітніми технологіями.

Горіхівництво виробництво безвідходне. Попитом користується усе: і ядро, і шкаралупа, і деревина і навіть листя. За кордоном з них виготовляють витяжки, консервації, роблять брикети і використовують як альтернативне паливо. Втім на Черкащині мало сільгоспвиробників береться за вирощування горіхових садів.

Україна посідає 3 місце у світі по валовому збору горіха. І перше місце з їх експорту у Європу. Але попит на горіхи у світі набагато більший, ніж можливості виробників.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *