На Черкащині урочисто вшанували пам’ять прикордонників, які загинули у боях в 1941 році

Україна вшановує прикордонників, які самовіддано служили і служать Батьківщині. Ми всі пам’ятаємо безсмертний подвиг бійців Окремої Коломийської комендатури під командуванням майора Родіона Івановича Філіпова. 30 липня 1941 року 500 прикордонників, 25 кінологів та 150 службових собак окружної школи службового собаківництва стали перепоною для підрозділів Лейбштандарта СС «Адольф Гітлер» в районі села Легедзине Черкаської області.

Повідомляє “Прочерк”.

 

Прикриваючи штаб 8-го стрілецького корпусу, прикордонники знищили 17 танків та багато живої сили противника, але сили виявились нерівними. Останнім резервом захисників був кінологічний загін із 150 службовими собаками. Коли на полі бою залишилось кілька живих прикордонників, на ворога випустили 150 службових вівчарок. Завдяки стійкості та мужності прикордонників німецький наступ на цій ділянці фронту було зупинено майже на дві доби.

З нагоди 76-ї річниці вшанування пам’яті прикордонників, які загинули у нерівній битві у 1941 році,  взяти участь у заходах, віддати шану та урочисто покласти квіти до меморіалів полеглим бійцям та їх службовим собакам, прибули представники комітету всеукраїнської організації прикордонників на чолі з генерал-майором запасу Сергієм Савіним, керівництво та персонал Навчального центру, ветерани прикордонники Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської та інших областей.

blank

В цей день ми віддаємо данину пам’яті нашим побратимам, які задля збереження незалежності та цілісності Батьківщині віддали найцінніше, що є у людини – своє життя, проявивши при цьому особисту мужність і героїзм, незламність духу, вірність Військовій присязі та патріотизм. Ім’я наших прикордонників золотими літерами вписане в історію нашої держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *