На Черкащині утворили ще три ОТГ

Днями у ЦВК уже спрямували документи про призначення там перших виборів. Ідеться про Тернівську ОТГ (Смілянський район), Плешканівську ОТГ (Золотоніський район) та Леськівську ОТГ (Черкаський район), пише Інфоміст.

Заступник очільника області Ярослав Березань розповідає, що нині на Черкащині очікують призначення перших виборів загалом у восьми громадах. Рішення про це має ухвалити Центральна виборча комісія.

– Три громади в Черкаському районі, три в Смілянському районі, по одній – в Золотоніському та Уманському районах. Наразі ми маємо пожвавлення процесу об’єднання громад на Черкащині. Окрім роз’яснювальної роботи, яку ми постійно проводимо спільно з Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, люди мають можливість ознайомитися з досвідом уже об’єднаних громад і переконатися на практиці, що вони мають завдяки цій реформі. Окрім усього, з останніх вигод – Уряд ухвалив рішення щодо передачі земельних ділянок сільгосппризначення державної власності до комунальної власності об’єднаних територіальних громад. Тобто цією землею розпоряджатиметься не Держгеокадастр, а самі громаді. І це суттєва новація, що дозволить знівелювати традиційні земельні конфлікти, – ділиться посадовець.

Очікується, що вибори у громадах відбудуться в жовтні. Нині в області нараховують уже 34 ОТГ.

Картинка Укринформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *