На Черкащині відбудеться перша конференція старост та форум фінансистів ОТГ

Про це стало відомо під час бізнес-ланчу “Децентралізація на Черкащині: підсумки-2017, перспективи-2018”, організованому Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). На бізнес-ланчі за участю провідних учасників реформи децентралізації у регіоні, йшлося про перспективи та динаміку децентралізації на Черкащині та її досягнення на сьогодні.

За словами директора Черкаського ЦРМС Сергія Слинька, Черкащина має усі шанси стати передовою областю України за динамікою створення нових громад. Радники Центру, що є експертами у питаннях децентралізації, фінансів, юриспруденції, комунікації,  надають постійну підтримку створеним громадам та  сприяють процесу їх створення, допомагаючи вирішувати проблеми об’єднання та розвитку громад після того.

Саме Черкаський ЦРМС виступив ініціатором проведення на Черкащині безпрецедентної    конференції старост ОТГ регіону, що відбудеться у лютому. Також,  цьогоріч заплановано цілу серію стаді-турів до успішних ОТГ, які наочно продемонструють переваги  об’єднавчих процесів.

Як зазначив радник з питань децентралізації Черкаського ЦРМС Сергія Гончара, протягом 2017 року, Черкаським ЦРМС було проведено низку громадських обговорень щодо об’єднання в територіальні громади, та  виїзних консультацій з керівництвом міст, селищ та сіл регіону щодо утворення ОТГ, цілий ряд просвітницьких заходів щодо перших кроків новообраної влади в ОТГ. Зі слів радника з питань місцевих фінансів Миколи Гулька,  усі новостворені ОТГ у 2017 році успішно пройшли випробування на формування своїх бюджетів. Цьому спряли виїзні семінари до новостворених ОТГ, кущові тренінги для фінансистів та бухгалтерів ОТГ та спеціалізовані тренінги для голів, бухгалтерів та фінансистів ОТГ А цьогоріч, крім того, Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування у грудні заплановано проведення першого  спеціалізованого форуму фінансистів об’єднаних громад та стаді-турів у найбільш успішні об’єднані громади України.

Юрисконсультом Черкаського ЦРМС Наталією Даньковською протягом усього року надавалися юридичні консультації, що допомагали ОТГ у їх створенні та вирішенні перших важливих викликів, було проведено ряд тренінгів з питань реорганізації та кадрів в ОТГ. Зі свого боку, радник із питань з питань регіонального розвитку Григорій Перерва повідомив, що цьогоріч для цілого ряду ОТГ регіону було підготовано стратегії розвитку та проекти, спрямовані на розвиток громади. Цьогоріч заплановано розширити співпрацю в рамках проектного менеджменту з громадами, сформувати команду проектних менеджерів та провести Ярмарку проектних ідей.

Радник з комунікацій Оксана Савіцька констатувала, що Черкаським ЦРМС  започатковано масштабну інформаційну кампанію “Досвід успішних об’єднаних  громад Черкащини”, у рамках якої проводяться прес-тури до провідних ОТГ регіону. Інформація про успішні громади з’являється у провідних ЗМІ регіону (сьогодні це уже   понад 150 публікацій,  теле- та радіоефірів), про досвід успішних громад регіону дізнається уся Україна. Крім того, для ОТГ започатковано просвітницьку кампанію “Ефективні комунікації для ОТГ”, у рамках якої громади навчаються бути не лише успішними, але й відомими для інвесторів та партнерів.

Як зазначив заступник директора Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Сергій Даниленко, ОДА тісно співпрацює з Черкаським ЦМС у напрямку підтримки добровільного об’єднання територіальних громад. Це спільні виїзди до громад, семінари для працівників новоутворених ОТГ, прес-тури, стаді-тури, форуми. Він навів динаміку створення ОТГ на Черкащині – а цьогоріч їх з’явилося 20 (із 26 існуючих наразі). Цьогоріч вперше відбувся процес приєднання – Скотарівської сільської ради до Шполянської ОТГ. Було утворено першу ОТГ на межі 2-х районів – Золотоніського та Драбівського – Зорівську.

Сергій Даниленко наголосив, що цьогоріч заплановано продовжити спільну традицію Департаменту та Черкаського ЦРМС – а саме,  провести ІІІ міжрегіональний форум “Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад”, що допомагає громадам отримувати нові потужні стимул для свого розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *