На Черкащині відгримів мотофестиваль “Тарасова гора” (ФОТО)

Близько 8 тисяч мотоциклістів цібрав цього року фестиваль «Тарасова гора», який вже 16-ий рік поспіль проходить на Батьківщині Кобзаря. Девіз цього сезону –«Нам 16 років! Вже можна! Але не все», пише Вичерпно.

motofestyval tarasova gora 7

Фестиваль триває 4 дні, протягом яких команда з 15 організаторів та близько ста волонтерів приготувала для учасників мотофестивалю безліч різноманітних розваг, майстер-класів, тематичних конкурсів та незабутніх музичних дарунків від провідних українських та зарубіжних гуртів.

Душею мотофестивалю «Тарасова Гора» є рекордний для України організований мотопробіг у 140 км, в якому беруть участь більше 2 тисяч учасників. Мотоколона слідує за звичним маршрутом – від території мотофесту (с. Свидівок) до Тарасової гори, могили великого поета в Каневі. Учасники вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка покладанням квітів та загальною фотографією біля його пам`ятника.

motofestyval tarasova gora 9

motofestyval tarasova gora 13

motofestyval tarasova gora 10

– Це наша традиція, і цього року ми її не перервали, хоча перед початокм фестивалю я довго думав, чи треба це робити, оскільки дороги до Канева просто немає. Але все почалося з Тарасової гори, тому навіть в таких умовах ми зберігаємо нашу традицію, — розповів президент мотофестивалю «Тарасова Гора» Ашот Арушанов, нагадавши, що головна ідея фестивалю — зібратися в колі друзів, однодумців в черкаському краї.

motofestyval tarasova gora 20

Цього року вже традиційно на фестиваль з’їхалися не тільки байкери з різних куточків України, але й з-за кордону — з Польщі, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Іспанії та Німеччини.

На фестивалі зібралися справжні поціновувачі мотоциклів, було представлене величезне їх різноманіття — від надзвичайно вартісних до створених власноруч. Привертали увагу раритетні мотоцикли, які, як з’ясувалося, можуть у швидкості і потужності позмагатися із сучасними побратимами.

motofestyval tarasova gora 4

– Ми колекціонуємо вже 20 років раритетні мотоцикли, в нашому клубі їх до 50 штук. Ми на них навіть брали участь в перегонах на фестивалі. Це настільки технічно розвинуті моделі, що на 2018 рік вони не поступаються сучасним, — розповів учасник мотоклубу Віталій.

motofestyval tarasova gora 2

Загалом же, не тільки байкерів приваблює мотофестиваль. Адже на ньому було чимало цікавих занять не тільки для мотолюбителів.

На фестивалі «Тарасова гора» можна було зайнятися гончарним ремеслом. Навіть якщо до цього ти ніколи не сидів за гончарним колом, майстер Олександр Гончар допомогав власними руками створити  справжнісіньке диво.

motofestyval tarasova gora 6

– Не одне ремемло так не зачаровує як робота за гончарним колом. Я гончарством вже займаюся 10 років і наразі це моя основна робота. Моя майстерня знаходиться у Кривому розі, здебільшого я працюю з дітьми, на рівні дотиків їм пердаються відчуття і знання. Саме творчість, через гармонію, через форму допомагає дитині вчитися. Окрім того у мене є студія по гончарству та художньому розпису, — розповів Сашко Гончар, відзначивши, що на фестиваль «Тарасова гора» його запросили вперше.

motofestyval tarasova gora 5

Власними руками можна було створити і ляльку-мотанку. Майстрині навчали, що робити цей оберіг потрібно із світлими думками, промовляючи побажання добра і злагоди. Також можна загадати бажання, коли зав’язуєш вузлики на мотанці.

motofestyval tarasova gora 18

Спортивну гпрограму у цьому році провів український богатир Василь Вірастюк.

motofestyval tarasova gora

 

Ввечері кожного дня на гостей мотофестивалю чекала розважальна програма. Працювали дві музичні сцени: головна та альтернативна. На цьогорічному з’їзді виступали потужний український гурт «Жадан та собаки», репкор-гурт «Тартак»,  спеціальний гість, гітарист-віртуоз Енвер Ізмайлов, гурт з Італії «Folkstone», київський гурт «Аудиторія 238», рок-музики з Рівного «Man-Gust», криворізький гурт з гуцульською душею «Роялькіт», рок-гурт «Карна», етно-фолк-рок з Хмельницького, «Чумацький Шлях», столичні гурти – «Krichuss» та «BigGreenBag».

motofestyval tarasova gora 19

motofestyval tarasova gora 17

motofestyval tarasova gora 16

Майстер-клас з першої медичної допомоги

motofestyval tarasova gora 14

motofestyval tarasova gora 15

motofestyval tarasova gora 11

motofestyval tarasova gora 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *