На Черкащині відкрили регіональний «Центр розвитку місцевого самоврядування»

Офіційний старт роботи сьогодні дали офісу Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Тут консультуватимуть з питань децентралізації, регіонального розвитку, територіального планування та муніципального сервісу.

Повідомляє Черкаська ОДА.

Центр створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Це – один із 24 регіональних центрів, які працюють в Україні. Нині такі відокремлені підрозділи єдиного «Центру розвитку місцевого самоврядування», який було створено торік у жовтні, офіційно запустили в 12 регіонах нашої країни. Вони на постійній основі надають підтримку органам місцевого самоврядування, зокрема ОТГ, місцевим органам виконавчої влади, неурядовим організаціям і таким чином усім громадянам.

???????????????????????????????У Програмі «U-LEAD з Європою» бере участь Європейська Комісія та ще п’ять країн-донорів: Німеччина, Естонія, Данія, Швеція та Польща, розповідає керівник підрозділу управління Програмою «U-LEAD з Європою» Віктор Ветцель. Насамперед Програма підтримує дуже важливу для України реформу з децентралізації. Реалізовуватимуть її до 2020 року. Бюджет становить 102 млн євро.

???????????????????????????????– Хочемо підтримати процес утворення громад, поєднання зусиль, фінансів та структур, які зараз є доволі різноманітними, активних людей на місцях, – говорить Віктор Ветцель. – Зрозуміло, що децентралізація в Україні остаточно не завершиться упродовж кількох років, а Програма «U-LEAD з Європою» не буде спроможною підтримувати її до остаточного завершення. Тож ми у межах Програми намагаємося створити сталі структури, які надалі зможуть самостійно функціонувати. Найважливішим у цьому питанні є створення 24 місцевих «Центрів розвитку місцевого самоврядування». Їхня мета – надання практичної підтримки у розбудові спроможності громадам, особливо ОТГ, а також надання порад на трьох рівнях: громад, районів та області.

Нині у Черкаському регіональному центрі працює команда з чотирьох осіб. Втім, за словами його директора Сергія Слинька, вже цього тижня має завершитися процес контрактування ще двох фахівців, які безпосередньо співпрацюватимуть з громадами. У перспективі команда поповниться фахівцями з фінансових питань та взаємозв’язків з громадськістю.

???????????????????????????????– Важливо, щоб «Центр розвитку місцевого самоврядування» став домівкою для реформ, надавав вагому підтримку з розвитку децентралізації в регіоні, – зауважує Сергій Слинько. – У цьому напрямку за підтримки європейських партнерів ми співпрацюємо і з Черкаською агенцією регіонального розвитку, і з обласною владою, і з профільним міністерством. Щодо планів, то у найближчому майбутньому збираємося відібрати три громади, яким допомагатимемо з розробкою стратегії розвитку.

За словами заступника очільника області Ярослава Березаня, область уже майже рік плідно співпрацює з Черкаським відокремленим підрозділом установи ЦРМС. Відсьогодні ж ця співпраця набула офіційного статусу.

???????????????????????????????– Від імені голови Черкаської облдержадміністрації радий вітати із урочистим відкриттям місцевий «Центр розвитку місцевого самоврядування», – відзначає Ярослав Березань. – Завдяки діючому законодавству, можемо, як представники влади, залучати такі неурядові організації для вирішення питань, які нині важливі для області. Зокрема це стосується утворення сильних та спроможних громад. Нині в області діє 10 ОТГ. На черзі проведення виборів ще у шести. Це – свідчення активізації реформи на місцях. І в цьому нам надають значну допомогу неурядові організації. Співпрацюючи спільно можемо об’єднати всі доступні нам ресурси та досягти значно кращих результатів.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *