На Черкащині відзначили 140 років з дня народження Святого Луки

27 квітня виповнилося 140 років з дня народження Святого Луки, архієпископа Кримського, доктора медичних наук, професора хірургії і православного архієрея, який зробив винятково важливий внесок одночасно і в світову хірургію, і в богослів’я, поєднавши у своїй іпостасі талант лікаря і священнослужителя.

Повідомляє “Прочерк”.

Бгато лікарів знають його як професора Валентина Феліксовича Войно-Ясенецького. Внесок Святого Луки і в медицину 20 століття і в духовну скарбницю важко переоцінити. Він – автор методики місцевого знеболення і унікальних праць з гнійної хірургії, як лікар душ і тіл урятував сотні тисяч людських життів, працюючи земським лікарем, оперуючи солдат у шпиталях під час другої світової війни. За підручниками  Святого Луки досі навчаються студенти медичних вишів, а люди свідчать про сотні тисяч чудотворінь завдяки молитвам до нього. Доля  Святителя-хірурга Луки  була пов’язана і з Черкащиною.

Зокрема, 1908 року Святий лука працював земським лікарем у с.Деньги Золотоніського району, родом із цих місць була його дружина Анна Ланська, в Черкасах народилася їхня донька Оленка, брати Святого Луки жили і  працювали в Черкасах юрисконсультами і адвокатами, батьки святого Луки  – Фелікс Станіславович і Марія Дмитрівна Войно-Ясенецькі – останні 20 років прожили в Черкасах, де мирно відійшли до Господа…

Нині одну з алей Соборного скверу в Черкасах названо на честь Святого  Луки. Тут  встановлено пам’ятник Святителю-хірургу, а ближчим часом має бути впорядковано повну скульптурну композицію із зображенням його дорогих батьків. Сподіваємося, що проведемо ряд благодатних заходів з популяризації світлого імені  Святителя-хірурга, який  є яскравим прикладом  відданого служіння – Богу, Вітчизні, людям., повідомляє журналіст ОДТРК «Рось» Галина Компанієць.

Фото http://procherk.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *