На Черкащині вирішують проблему забрудненості річки на території області

Черкаська область, і, безпосередньо, Черкаси, завжди були зоною відпочинку. До міста приїжджали з усіх усюд. А зараз усі спостерігають за тим, у що перетворився наш Дніпро. Ні для кого не секрет, у якому стані знаходиться річка. Чиновники та громадські активісти глибоко стурбовані великою забрудненістю головної артерії країни, тому й зібралися сьогодні за круглим столом, щоб почати вирішувати цю екологічну проблему не лише Черкаської області, а й усієї України вцілому.

Про це інформує “Вичерпно”.

“Мене це не просто турбує. Мене це насторожує, тому що через рік-два ми матимемо не проблему, а велику катастрофу”, — говорить керівник ГО «Комітет громадських ініціатив» Анатолій Хмільківський.

13918741_10205255763113005_721100736_o

Начальник Черкаського обласного управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський озвучив найголовніші проблеми, через які забруднюється річка:

  1. Переформування берегів на Кременчуцькому водосховищі. Із 544 км берегової лінії в Черкаській області розмиваються береги на довжині 123 км. Відбуваються ерозійні та абразійні процеси руйнування берегів. На сьогоднішній день площа втрачених земель навколо Кременчуцького водосховища складає близько 1800 га. Таким чином водосховище міліє.
  2. Гине риба через нестачу кисню, міління річки та активний вилов.
  3. Використання прибережно-захисних смуг і водоохоронних зон. Забудовники маніпулюють встановленим законодавством нормами забудови біля водойм.
  4. Відстуність або занедбаний стан очисних споруд та зливних каналізацій. Через це у водні об’єкти області скинуто без очистки 2 млн 383 тис. м. куб. стічних вод.
  5. Розкладання синьо-зелених водоростей.

13932095_10205255675070804_364810478_o

Глобальною проблемою, яка впливає на водойму, є швидка зміна клімату. Адже цього літа у Дніпрі фіксували температуру в 26 градусів. Це дуже шкодить воді і всій живності річки.

Олександр Бовсуновський розповів, що проекти по укріпленню берегів наявні, але найбільшою проблемою є відсутність коштів:

“Проблема, звичайно, банальна. Коштів надзвичайно мало. Тому роботи по відновленню річки стоять”.

Заступник начальника управління інспектування Черкаської міської ради Ігор Кіта пропонує на рівні міста слідкувати за санітарним станом берегів, будувати нові та відновлювати старі очисні споруди у витоках зливової канлізації. Адже у межах міста 14 стоків, і лише один обладнаний очисними спорудами.

“Тобто все, що ви бачите у себе під ногами, без будь-якого очищення потрапляє у Дінпро, — говорить Ігор Кіта. — А потім треба думати, як лікувати нашу річку. Можна запустити спеціальні види риб, котрі очищали воду від водоростей, наприклад, білого амура, товстолоб”.

13950505_10205255675110805_2019349988_o

Також Ігор Мечиславович пообіцяв подати пропозицію від комісії про будівництво очисних споруд найближчим часом, щоб зрушити це питання з мертвої точки.

Голова Черкаської обласної оранізації «Еко-світ» Людмила Ткаченко запропонувала інспектувати викиди та притягати за них до кримінальної відповідальності. А Анатолій Хмільківський запропонував створити підприємство по переробці водоростей, адже після певних лабораторних досліджень Кременчуцького науково-дослідного інституту з водоростей отримали електроенергію та висококалорійні добрива.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *