На Черкащині вирощують ківі

«Винахідник» українського ківі, що дає 30 кг плодів з куща і не вимерзає при мінус 30°С, ужгородець Генріх Стратон переконує, що в країні вже нема райцентру, де не вирощували б ківі.

Повідомляє “Укрінформ”.

1476515580-8607

На міні-плантації у нього нині кипить робота. Триває осінній сезон продажу саджанців – телефони не вмовкають. Складається враження, що ківі став для українців стратегічним продуктом: щоп’ять хвилин дівчата записують координати когось із бажаючих придбати кілька саджанців для свого саду. До своєї справи тут ставляться відповідально: разом із саджанцями зазвичай замовнику відправляють інструкцію – як правильно доглядати за ліаною.

– Дзвонять з усіх регіонів, із гордістю можу зазначити, що на сьогодні вже немає жодного райцентру в країні, де б не ріс “Ківі Карпат”. Хіба що якісь села залишилися. А так – вся Україна його вирощує! – каже Генріх Стратон.

Причому, зауважує селекціонер, не тільки садівники-любителі.

1476371628-1212

“Співпрацюємо з фермерами, які закладають плантації ківі. Наразі можу розповісти про три такі ківі-сади, для яких у мене закупили саджанці. Найбільший буде в Овідіополі, на Одещині: там висадили 5 тисяч кущів, також кілька гектарів плантації ківі заклали на Черкащині та Чернігівщині”.

На цій 8-сотковій ділянці – близько 30 ліан. Зростає ківі, як виноград: для максимальної врожайності ліану пускають на шпалеру або дерево, навесні обрізають зайві гілки. Сорт морозостійкий (витримує до мінус 30°С), так що особливо “кутати” його на зиму не варто, хіба що замульчувати.

Фото http://www.ukrinform.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *