На Черкащині витратили майже 20 мнл грн на ремонт очисних споруд

Нині на території Черкащини нараховується 1030 малих та 7 середніх річок загальною довжиною 7585 км. Про це на селекторній нараді в ОДА повідомила начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева.

Про це інформує  ДЗВІН

За її словами, на стан поверхневих водних об’єктів впливають скиди неочищених та недостатньо очищених стічних вод від промислових підприємств та об’єктів житлово-комунального сектору, висока розораність земель, недостатня лісистість водозборів, що посилюють ерозійні процеси, забруднення та замулення річок, відсутність встановлених меж прибережних захисних смуг водних об’єктів, відведення берегів та заплав річок під дачне будівництво тощо.

“Із обласного бюджету на природоохоронні заходи та реконструкцію очисних споруд у 2016 році виділено 19,5 млн грн, — сказала Олена Миколаївна. — Із них 13,8 млн грн передбачено на реконструкції каналізаційних очисних споруд Кам’янки, Чигирина, Катеринополя та ін. Ці заходи сформовані за результатами конкурсного відбору природоохоронних проектів. Також передбачено 5,7 млн грн на відновлення та підтримку сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок Золотоношка, Босівка, Гірський Тікич, Черепинка та ряду інших”.

У ході засідання начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань зауважив, що гідрологічна обстановка на водних об’єктах Черкащини цьогоріч зумовлена й ранніми строками весняного водопілля, яке було маловодним. Поверхнева вода прогрілася до високих температур ще наприкінці червня і становила вже 27 градусів, що на 9 вище за показники минулого року. Як відомо, висока температура сприяє швидкому розмноженню синьо-зелених водоростей, через що вміст кисню у воді знижується і збільшується концентрація токсинів.

Фото http://progolovne.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *