На Черкащині з’являться патронати

Черкащина – у переліку «пілотних» регіонів із запровадження такого виду сімейної допомоги, повідомляє Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Днями інноваційну соціальну послугу презентували центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на Черкащині. Основне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму й тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час опікуватися нею.

У нашій області вже розпочалась робота з підбору кандидатів у патронатні вихователі.

“Патронат над дитиною – послуга комплексна, – зауважує заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Березовська, – і спрямована передусім на створення найкращих умов для дитини. Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує у сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, а не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації чи інтернату”.

Утой час, як дитина тимчасово (до 3 місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину неможливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з такими дітьми. Навчання розпочинаються вже в листопаді цього року. Втім, після його завершення вихователі не залишаються сам-на-сам із дитиною, їх професійно підтримують соціальні фахівці та психологи. Для роботи з дитиною залучаються і профільні спеціалісти. Зі свого боку, патронатні вихователі допомагають дитині подолати стрес та забезпечують позитивний емоційний контакт, а також представлятимуть інтереси дитини перед іншими фахівцями соціальної сфери.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка професіоналів.

Наразі фахівці Центру шукають сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

За більш детальною інформацією можна звертатись за телефонами:

(0472) 63-05-54

Фото http://http//ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *