На Черкащині запустили онлайн метеостанцію

У Тальному запрацювала чи не перша на Черкащині он-лайн метеостанція. Із показниками можна ознайомитися на інформаційно-розважальному порталі ТalneOnline.com.

Повідомляють “Вісті Черкащини”.

Розробник програми тальнівець Віталій Шуляк розповідає: “Ідею виношував давно. Колись у Звенигородці бачив щось подібне, але там, крім температури, вона нічого іншого не показує. У нас електроніка постійно робить заміри температури, вологості, тиску та освітленості. База даних безперервна. Середньостатистичні показники оновлюються що 5 хвилин”.

Користувачі порталу мають можливість переглянути графік за останні 6 годин, щоб дізнатися тенденцію.

Віталій сам лагодить електроніку. Каже, у перспективі на сайті будуть і інші дані, скажімо, щодобовий рівень радіаційного забруднення в районі. Для цього має придбати дороговартісну апаратуру…

Планується, що метеостанція працюватиме постійно, тож з часом можна буде порівнювати показники з попередніми місяцями, а то й роками.

Зауважимо, на Тальнівщині перші так звані грозові станції Київської метеообсерваторії з’явилися наприкінці ХІХ століття. Знаходилися вони у Тальному, Шаулисі та при Фурманській економії графині Софії Шувалової. Працівник знімав показники і записував вручну.

Фото http://viche.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *