На Черкащині зарибнюють Дніпро

На Черкащині зарибнюють Кременчуцьке водосховище. Це відбувається в межах обласної програми з розвитку рибного господарства, інформує прес-служба ОДА.

Стартувала осіння кампанія із Чорнобаївського району. На черзі – Золотоніський і Черкаський. Загалом у водойму випустять понад 74 тонни рослиноїдних риб.

“Уперше це відбувається коштом обласного бюджету, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Я вдячний обласній раді за підтримку наших ініціатив. На це зарибнення спрямували 2 млн грн. І це – тільки початок. Надалі доєднуватимуться також райони, що розташовані вздовж водосховища. Нинішній “транш” – це 10% від потреби, тому потрібно нарощувати обсяги. Загалом три роки тому ми активізували цей процес – шукаємо всі можливі джерела фінансування. Зокрема, тоді ми звернулись і до підприємств-забруднювачів водосховища. Таким чином залучили їх до відновлення ресурсів річок”.

Увесь зарибок – із державного підприємства “Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб”. Воно виграло відповідний тендер. Наразі зарибнюють водосховище товстолобиком. Цю рибу називають “санітаром водойми”, бо поїдає водорості. Поки мальки не розійдуться по акваторії – місце зарибнення цілодобово охоронятимуть.

“Іркліївський риборозплідник” знаний в Україні, – сказав очільник області. – І тут ми маємо подвійний ефект: із одного боку, відновлюємо водні ресурси, в чому давно є нагальна потреба, а з іншого – спрямовані кошти ще й працюють на економіку області”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *