На Черкащині збільшився випуск фармацевтичних продуктів

За підсумками 2016р. індекс промислової продукції становив 106,3% (по Україні – 102,4%) У добувній промисловості і розробленні кар’єрів обсяг промислової продукції зменшився на 2,8%. У переробній промисловості індекс промислової продукції становив 106,5%.

Про це інформує “Економіка сьогодення”.

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв випуск промислової продукції збільшився на 3,3%. Про це інформує прес-служба ГУ статистики у Черкаській області.

Серед випуску основних видів продукції порівняно з 2015р. зросло виробництво: олії соєвої нерафінованої та її фракцій (крім хімічно модифікованих) – у 5,4 раза, маргарину і жирів харчових подібних – у 2,1 раза, продуктів молоковмісних – у 1,5 раза, овочів (крім картоплі), фруктів, горіхів, грибів та інших їстівних частин рослин, приготовлених чи консервованих з доданням оцту чи оцтової кислоти – на 21,6%, м’яса свійської птиці свіжого чи охолодженого – на 9,7%, овочів консервованих натуральних – на 8,7%, вод натуральних мінеральних негазованих – на 6,4%, м’яса свиней свіжого чи охолодженого – на 4,6%, круп – на 4,4%, сирів жирних – на 4,0%, напоїв безалкогольних – на 3,7%.

Водночас скоротився випуск: молока і вершків сухих – на 58,9%, соків фруктових та овочевих (крім сумішей) – на 44,1%, лікерів та інших спиртних напоїв (крім спиртів дистильованих з вина виноградного, вичавок винограду або фруктів; віскі, рому, тафії, джину, ялівцевої настоянки, горілки з вмістом спирту не більше 45,4%, спиртів дистильованих із фруктів) – на 41,1%, борошна – на 32,8%, риби переробленої чи консервованої в інший спосіб, крім готових страв із риби – на 28,8%, масла вершкового та виробів ковбасних – на 20,7%, хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання – на 16,9%, вод натуральних мінеральних газованих – на 12,5%, м’яса великої рогатої худоби свіжого чи охолодженого – на 10,7%, печива солодкого і вафель – на 7,7%, олії соняшникової нерафінованої та її фракцій (крім хімічно модифікованих), а також пряників та виробів подібних – на 6,5%, виробів здобних (булочок підвищеної калорійності, листкових, рулетів з маком, рогаликів тощо) – на 6,1%, горілки з вмістом спирту не більше 45,4% – на 5,7%, пива солодового (крім пива безалкогольного і пива з вмістом алкоголю не більше 0,5%) – на 5,6%.

На підприємствах текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів індекс промислової продукції становив 95,1%. Скоротилось виробництво костюмів та комплектів (крім трикотажних) жіночих та дівчачих на 42,7%, білизни постільної – на 33,0%, взуття – на 28,8%, трикотажу спіднього – на 15,5%. Водночас, збільшився випуск пальт та плащів тощо жіночих та дівчачих у 1,5 раза, жакетів та блейзерів (крім трикотажних) жіночих та дівчачих – на 30,6%, блузок, сорочок та батників (крім трикотажних) жіночих та дівчачих – на 12,2%.

У виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності обсяги виробництва промислової продукції зменшилися на 25,6%. Скоротилось виробництво: деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм, шпал з деревини для залізничних чи трамвайних колій, непросочених; фанери клеєної, панелей фанерованих та матеріалів шаруватих подібних з деревини; паливних брикетів та гранул з деревини та іншої природної сировини; коробок та ящиків з паперу або картону гофрованих; етикеток з паперу чи картону. Збільшився випуск шпону лущеного; вікон та їх рам, дверей балконних та їх рам, дверей та їх коробок та порогів з деревини; газет, журналів та видань періодичних, які виходять менше чотирьох разів на тиждень, віддрукованих.

На підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції випуск промислової продукції збільшився на 26,2%. Зросло виробництво нітрату амонію (крім у таблетках, подібних формах або упаковках вагою 10 кг і менше) на 37,6%, засобів мийних та засобів для чищення – на 36,8%, аміаку безводного – на 20,3%, фарб та лаків на основі поліефірів, акрилових і вінілових полімерів, у неводному середовищі; розчинів – на 19,8%, сечовини – на 19,7%, смол амінових інших, смол фенольних та поліуретанів у первинних формах – на 15,6%, фарб та лаків на основі акрилових або вінілових полімерів, у водному середовищі – на 10,7%, фарб та лаків, інших, сикативів готових – на 4,7%. Менше випущено парфумів та води туалетної на 13,4%.

У виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів випуск промислової продукції збільшився на 3,3%. Зросло виробництво препаратів лікарських, що містять алкалоїди або їх похідні і не містять гормони чи антибіотики; матеріалів перев’язувальних клейких, кетгуту і матеріалів подібних, аптечок першої допомоги та сумок санітарних; скоротився випуск препаратів лікарських, що містять пеніцилін та інші антибіотики.

У виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції обсяг промислової продукції зменшився на 6,4%. Скоротився випуск скла безпечного (безосколкового); елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного. Водночас зросло виробництво блоків та цегли з цементу, бетону або каменю штучного для будівництва; вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів з пластмас; сумішей будівельних сухих; розчинів бетонних, готових для використання; виробів будівельних з пластмас.

На підприємствах металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання індекс промислової продукції становив 119,5%.

У машинобудуванні, крім ремонту і монтажу машин і устатковання, індекс промислової продукції становив 149,4%. Збільшився випуск трансформаторів електричних; пристроїв електромонтажних; обладнання для миття, наповнювання, закупорювання, пакування й обгортання пляшок та інших ємностей; обладнання завантажувального, спеціально призначеного для використання у сільському господарстві; розпушувачів та культиваторів; борін дискових; обладнання промислового для цукрового виробництва.

Водночас, скоротилось виробництво електродвигунів потужністю не більше 37,5Вт, двигунів постійного струму інших, генераторів постійного струму; приладів для вимірювання електричних величин без записувального пристрою; устатковання для птахівництва, інкубаторів і брудерів; обладнання промислового для виробництва хлібобулочних виробів (крім печей хлібопекарських та тісторозкочувальних машин); обладнання промислового для перероблення м’яса або птиці; обладнання для екстрагування чи виробництва тваринних або нелетких рослинних жирів чи олій.

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря виробництво за 2016р. зросло на 5,9%. У 2016р. вироблено 1619,7 млн.кВт·годин електроенергії, що на 13,9% більше ніж у 2015р., відпуск теплоенергії збільшився на 16,7%.

У січні–листопаді 2016р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 47644,6 млн.грн. У структурі реалізованої промислової продукції частка реалізованої продукції підприємствами переробної промисловості становила 82,2%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 16,1%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 0,9%, водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 0,8%.

Фото http://www.siogodennya.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *