На Черкащині жінок більше, ніж чоловіків

За даними Головного управління статистики у Черкаській області у 2016 р. проживало 670 тис. жінок. В статевому складі населення області жінки мають чисельну перевагу (54%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1183 жінки. Середній вік жіночого населення Черкащини складає 45 років, пише “ВиЧЕрпно”.

Головним призначенням жінки є материнство. У 2016 р. в області народилось 10 582 дітей. Середній вік матері при народженні дитини складав 27 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує, скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності  становив 1,38, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. Вона прагне задовольнити потреби у самореалізації, забезпечити майбутній день, здобути повагу і визнання своєї компетентності.

На підприємствах, в організаціях та установах області у 2016 р. працювало 120 тис. жінок (за даними державного статистичного спостереження з праці по підприємствах та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), або 55% від загальної чисельності працівників області.

Більшою мірою жіноча праця використовувалась в поштовій та кур`єрській діяльності, де питома вага жінок складала 88% від загальної чисельності працівників, установах охорони здоров’я (82%), тимчасовому розміщуванні й організації харчування (80%), закладах освіти (77%), функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури (74%).

Серед промислових видів діяльності найбільша кількість жінок зайнятих в текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (78%), виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (58%).

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2016р. рівнялась 3769 грн, що становить 82% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків. І така ситуація склалася в переважній більшості видів економічної діяльності. До видів діяльності, де середньомісячна заробітна плата жінок значно перевищила заробітну плату чоловіків, відносяться  виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 27%), виробництво електричного устатковання (на 21%), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 20%).

У загальній кількості пенсіонерів Черкащини – жінок – 64%, чоловіків – 36%. Середній розмір призначеної місячної пенсії, з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством, пенсіонерам, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області на початок 2016 року, склав: для чоловіків – 1779 грн, а для жінок – 1525 грн, або на 17% менше.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *