На Черкащині зменшується кількість працівників, які отримують мінімалку

На Черкащині кількість працівників, які одержують мінімальну зарплатню, нижчу за встановлену чинним законодавством, поступово зменшується. Контролюють це питання члени міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Результати роботи представили під час чергового засідання групи, інформують в Черкаській ОДА.

Зокрема, учасники засідання обговорили результати моніторингу щодо запровадження мінімальної зарплати з початку цього року на підприємствах області.

За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду в області Світлани Зінник, на Черкащині кількість працюючих осіб, які отримали заробітну плату меншу законодавчо встановленого мінімального розміру в травні, порівняно з січнем цього року, зменшено майже на 49 %.

– При виявленні порушень законодавства про працю ми відразу ж інформуємо контролюючі органи, – каже Світлана Миколаївна. – До таких порушень належать, окрім власне нарахування заробітної плати нижче мінімальної, ще й відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу; якщо 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів; якщо протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників тощо. І це дає свій результат. За надісланими Головним управлінням матеріалами, фахівці управління держпраці в області провели 92 перевірки. У 84 страхувальників по 625 застрахованих особах виявили порушення. В цілому складено 73 протоколи про адміністративне правопорушення до винних осіб та винесено 63 постанови щодо накладення штрафних санкцій до страхувальників на загальну суму майже 300 тисяч гривень. Головним управлінням ДФС в області 44 страхувальникам донараховано 8,4 тис. грн єдиного внеску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *