На Черкащині знизилась ціна на овочі

За повідомленням Державної служби статистики України індекс споживчих цін по Україні у червні 2016р. становив 99,8 %, по Черкаській області – 100,1 %. Найнижчим він був у Херсонській області – 99,3 % та Запорізькій і Миколаївській областях – 99,4 %, найвищим – у Харківській – 100,3 % та Луганській,Полтавській і Чернігівській областях – 100,2 %.

Про це повідомляє  “Економіка Сьогодення”.

На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,5 %. Найбільше (на 13,1 %) подешевшали овочі. На 5,8–0,6 % знизилися ціни на рис, сало, свинину, сметану, цукор, маргарин, кисломолочну продукцію, масло, фрукти, безалкогольні напої, молоко.

Водночас на 5,7% і 3,6% подорожчали яйця та продукти переробки зернових; на 1,5–0,8 % – риба та продукти з риби, соняшникова олія, яловичина, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 4,1 %, у т.ч. тютюнові вироби – на 5,4 %, алкогольні напої – на 1,7 %.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 0,5 %, що насамперед спричинено подорожчанням послуг санаторно-курортних установ (на 5 %) та фармацевтичної продукції (на 0,7 %).

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,4 % відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 3 % та перевезень залізничним транспортом – на 1,4 %. Разом з тим, на 1,9% подешевшали автомобілі.

Подорожчання послуг освіти на 2,2 % головним чином зумовлено зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 6,9 %.

Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 2,3 %.

Фото zrostaymaluk.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *