На Черкащині майже 28 млн грн спрямували на реалізацію природоохоронних заходів

Поліпшення стану навколишнього природного середовища можливо досягти шляхом виваженого планування природоохоронних заходів та ефективного освоєння коштів бюджетів усіх рівнів, кажуть в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації.

Там зазначають: поліпшення гідрологічного та санітарного стану водних об’єктів, зменшення негативного впливу твердих побутових відходів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття – ці та інші питання – в переліку пріоритетних для вирішення в районах, містах та громадах області. Вони передбачені «Стратегією регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року», планом її реалізації та обласною програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки.

Фінансують заходи щодо охорони навколишнього природного середовища за рахунок державного бюджету України, місцевих бюджетів, також коштів підприємств, установ та організацій, фондів охорони навколишнього природного середовища, добровільних внесків та ін.

– Рішенням обласної ради, що датоване березнем цього року, затвердили бюджетні видатки в сумі 27,8 млн грн на реалізацію 30 заходів, – говорить керівниця Управління Олена Звягінцева. – При цьому нинішнього року місцевими бюджетами на виконання природоохоронних заходів заплановані видатки в межах 26 млн грн.

Фінансування планують спрямувати, зокрема, на охорону та раціональне використання водних ресурсів; раціональне використання й зберігання відходів виробництва і побутових відходів; на заходи щодо екологічно безпечного збирання, зберігання відходів пестицидів у Драбівському, Звенигородському, Монастирищенському, Тальнівському районах; охорону й раціональне використання природних рослинних ресурсів (озеленення); збереження природно-заповідного фонду та ін..

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *