На Черкащині оздоровлюють тисячолітній дуб

У Холодному Яру, шляхом зниження кислотності ґрунту оздоровлюють тисячолітній дуб Максима Залізняка. 

Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.

Аби понизити кислотність ґрунту, яка негативно впливає на стан дерева, у ґрунт висипали 150 кілограмів крейди.

За словами завідувача філією “Холодний Яр” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” Богдана Легоняка, вапнують ґрунт біля підніжжя дуба щорічно.

– Нещодавно ми зробили аналіз ґрунту навколо дерева. Він виявив, що кислотність ґрунту досить серйозно перевищена. Аби її трохи понизити, потрібно внести  вапно чи крейду, – зазначає Богдан Легоняк.

Після того, як крейда розчиниться у ґрунті, зроблять його повторний аналіз.

– Це і обробка дерева, і підживлення, обрізка сухих гілок, створення природнього середовища і охорона. Як побачимо, що кислотність знизилася, тоді зробимо один раз на рік, щоб довести її хоча-б до нормального стану, – додає Легоняк.

Як зазначає завідувач кафедри біології Черкаського національного університету Олександр Спрягайло, дуб Максима Залізняка – видатне явище в Україні.

– В Україні до 500 років доживають поодинокі дуби. Це, справді, унікальне явище. Однозначно, потрібно звертати увагу на кислотність ґрунту, наскільки там режим сприятливий і, відповідно до результатів, розробляти комплекс заходів, – говорить Олександр Спрягайо.

Також шкодять дереву великий дубовий вусач та жук-олень – комахи, внесені до Червоної книги – тому, каже Богдан Легоняк, боротися з ними складно. Шкодить і грибок, що поселився на корені дуба.

Попри вплив шкідників, розповідає Богдан Легоняк, враховуючи вік дуба, його стан оцінюють як добрий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *