На Черкащині функціонує обласний центр медіації (ФОТО)

Черкаська область долучилася до впровадження у навчальних закладах проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО». Проект реалізується Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи.

Про це повідомляють у прес-службі Управління освіти і науки ЧОДА.

У рамках реалізації проекту в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників розпочав діяльність Центр медіації. Передбачається відкриття шкільних Центрів медіації у базових навчальних закладах Черкаської області та проведення медіаторами заходів серед учасників навчально-виховного процесу та представників громад щодо профілактики жорстокості і насильства, попередження та творчого вирішення конфліктів, зокрема заняття з елементами тренінгу, кола порозуміння, медіаційні зустрічі тощо.s25257420

Так, після проходження навчання, протягом жовтня-грудня 2015 року медіаторами Черкаської області проведено (в навчальних закладах та громадах) 7 медіаційних зустрічей, з них 4 завершені медіаційні справи; 31 інформаційний захід, 19 заходів з елементами тренінгу та 17 кіл з учасниками навчально-виховного процесу (учнями, батьками, студентами, педагогічними працівниками), слухачами курсів підвищення кваліфікації, для представників соціальної сфери та жителів місцевих громад (м. Черкаси, м. Умань, Чорнобаївський р-н).

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 04.11.15 № 3/3-9-787-15 «Про профілактику жорстокості та насильства шляхом впровадження медіації», Черкаський ОІПОПП був направлений у районні (міські) відділи (управління) освіти лист «Про профілактику жорстокості та насильства шляхом впровадження медіації» з проханням підтримати діяльність медіаторів та сприяти проведенню ними відповідних заходів в навчальних закладах районів (міст) та у громадах. Методично-консультативний супровід проекту в Черкаській області здійснює Тетяна Войцях, завідувач ОЦППСР.s63714813

Інформування про заходи в рамках проекту та популяризація ефективності застосування відновних технік для конструктивного вирішення конфліктів здійснюється також шляхом розміщення інформаційних матеріалів у місцевих ЗМІ та на Інтернет-ресурсах ОІПОПП, обласного центру практичної психології і соціальної роботи, базових навчальних закладів Черкаської області, ЧМДГО «Експериментальний творчий центр».

ДОВІДКА

Медіація – це метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора). Він допомагає сторонам спору налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони змогли самостійно обрати той варіант рішення, який відповідатиме їхнім інтересам і задовольнить їхні потреби. На відміну від формалізоваого судового чи арбітражного процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі – медіатор не приймає рішення за них.

Фото krg.prokuror.kz, з сайту Управління освіти і науки ЧОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *