На черкаських ринках продають овочі без нітратів

 

Зараз на ринки Черкащини у великій кількості надходять продукти рослинного походження, вирощені в умовах відкритого грунту. У зв’язку з цим ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний моніторинг нітратів в плодо-овочевій продукції, що реалізується на ринках.

Про це  інформує «Нова Доба».

Дослідженню підлягали такі продукти, як груші, кавуни, капуста, картопля, морква, томати, огірки, буряк столовий, цибуля ріпчаста, цибуля перо, листові овочі; салати, шпинат, щавель, капуста салатна, петрушка, селера, кінза, кріп , дині, перець солодкий, кабачки, гарбузи, яблука, виноград столових сортів тощо.

За результатами досліджень, проведених у липні – серпні, встановлено, що у зазначеній продукції вміст нітратів не перевищує гігієнічні нормативи, встановлені у Державних гігієнічних правилах і нормах «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах».

Слід відзначити, що вживання овочів, що надходять сьогодні на ринок, є безпечними за вмістом нітратів.

Поза цим, лабораторний центр застерігає жителів області від придбання садо-овочевої продукції на стихійних ринках, де відсутній лабораторний контроль.

Фото http://novadoba.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *