На День міста черкащани поринули у світ професій

Сквер Богдана Хмельницького, що біля ресторану “Чайка” в Черкасах, 16 вересня, на кілька годин перевтілився на справжнє “студентське містечко”. Про це повідомили у Черкаській міськраді.

 

Тут презентували себе 14 вищих та професійно-технічних навчальних закладів обласного центру. Робили все в достатньо незвичний спосіб. Усім відвідувачам демонстрували, які спеціальності вони зможуть опанувати в стінах того чи іншого вишу, відкривали секрети різних професій та давали змогу спробувати себе в різних ролях.

У містечку працювало кілька десятків локацій: тут можна було приміряти на собі екіпіровку рятувальників та взяти до рук зброю, побути “експертом-криміналістом”, дослідити вміст нітратів у їжі, надати першу медичну допомогу, побачити 3D-принтер, а ще – взяти участь у вікторинах.

Такий захід, за задумом організаторів, влаштували для того, аби сьогоднішні школярі були обізнаними й могли визначитися, до чого на майбутнє в них лежить душа.

Серед гостей студентського містечка – мер Черкас Анатолій Бондаренко зі спонсором проведення святкувань із нагоди 731-ої річниці від дня заснування міста, генеральним директором корпорації “UKRAVIT” Віталієм Ільченком.

Міський голова привітав усіх тамтешніх відвідувачів зі святом та вручив подяки учасникам освітянського заходу.

– Разом зі своєю командою ми працюватимемо над тим, аби наші рідні Черкаси з року в рік ставали ще кращими, ще затишнішими, ще успішнішими! – сказав Анатолій Васильович. – Ми хочемо, аби наші діти тут зростали, навчалися, працювали й жили, щоб у них навіть не виникало думки про те, аби виїхати звідси в пошуках кращої долі. Нинішній рік для нас був достатньо непростим. Але все ж таки нам вдалося зосередити увагу на створенні нових підприємств та нових робочих місць. За цим – розвиток. Свої потужності тут розгорнули завод “Сатурн”, компанія “Укравіт” та “Ватфарм”. Це лише початок. Ми й далі докладатимемо зусиль, аби в нас відкривалися нові виробництва, аби в місті з’являлися нові робочі місця, а люди отримали достойну заробітну плату. У цей день мені б хотілося побажати всім черкащанам сімейного затишку й благополуччя, а Україні – миру  й злагоди.

Звернувся з нагоди Дня міста до молоді, яка перебувала у сквері, і власник групи компаній “UKRAVIT” Віталій Ільченко. Він, насамперед, побажав усім їм бути рішучими, сміливими й не боятися брати відповідальність.

– Ви – наше майбутнє, майбутнє цієї країни, від вас багато нині залежить. Хочу розповісти вам про талант і про рішення. Талант – це те, що в нас є від природи, те, що дається нам легше. Натомість приймати рішення – важче. У житті буває складно визначитися, хочеться, щоб хтось підказав, спрямував… Але, аби не пливти за течією, треба навчитися приймати рішення. Сміливо й від серця. Можливо навіть усупереч батькам, своїм друзям, оточенню. Але тільки так ви зможете стати тими, ким хочете стати, – сказав Віталій Ільченко. – Будьте активними, будьте рішучими, шукайте те, чим хочете займатися, стукайте у двері й вам обов’язково відкриють!

Водночас, він анонсував конкурс на кращу назву для науково-дослідного центру, який нині будують у Черкасах. Автора найбільш вдалої ідеї чекає грошова винагорода в розмірі 5000 гривень. Пропозиції можна надсилати на електронну скриньку welcome@ukravit.ua.

Загалом в “студентському містечку” свої можливості презентували Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, державний технологічний університет, Східноєвропейський університет економіки та менеджменту, медична академія, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, політехнічний технікум, художньо-технічний коледж, музичне училище імені Гулака-Артемовського, вище професійне училище імені Г. Ф. Короленка, професійний автодорожній ліцей, вище професійне училище будівельних технологій та Черкаський професійний ліцей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *