На Городищині обговорили створення Вільшанської ОТГ

Жителі села Вербівка, що на Городищині, зробили ще один крок до утворення об’єднаної територіальної громади, інформує Черкаська ОДА.

Сьогодні актив села проголосував за входження до складу Вільшанської ОТГ. Об’єднавчих варіантів у Вербівки було аж три. Втім об’єднання у Вільшанську ОТГ для жителів села – найвигідніше, відзначив заступник очільника області Ярослав Березань. Він разом з фахівцем Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування побував на сходці жителів села та спільно з ними обговорив усі об’єднавчі позитиви. Долучилися й керівництво села, району та депутати обласної ради. Зокрема Валентин Галушко.

– Реформу з децентралізації ми з вами упроваджуємо насамперед для того, аби вирішити економічні питання міст та сіл, – наголосив посадовець. – Держава продовжує надавати безповоротну фінансову підтримку громадам-об’єднавцям. Якби Вербівка утворила з іншими селами ОТГ ще у 2015 році, то вона би отримала більше 4 мільйонів гривень допомоги. І їх можна було би спрямувати на вирішення найважливіших для громади села питань: ремонт доріг, вуличне освітлення, школу, ФАП. Загалом за ці роки Городищенський район втратив понад 40 мільйонів гривень розвиткової державної допомоги.

Більші доходи, державна підтримка та розподіл власного бюджету – це стане доступним вербівчанам опісля об’єднання у територіальну громаду. Водночас їхню ОТГ, як й інші добровільно об’єднані тергромади, держава фінансово підтримуватиме ще упродовж п’яти років. Крім того, зараз у власність громад передають землі. Ними ОТГ будуть розпоряджатися на власний розсуд.

– Децентралізація – це не лише утворення громад, а й обладнання опорних шкіл, амбулаторій, ЦНАПів, пожежних частин, – зауважив Ярослав Березань. – Словом, усього того, що має бути у будь-якій громаді для комфортного життя. Також громада зможе розпоряджатися своїм бюджетом та спрямовувати ресурс на найпотрібніше. Не районна рада буде вирішувати скільки коштів дати тому чи тому селу району, а сама ОТГ.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *