На Христинівщині невідомі розкопали дорогу, дно водойми і пошкодили гідроспоруду

В Христинівському районі виявлено порушення природоохоронного та іншого законодавства під час проведення пошукових робіт однією з громадських організацій, яка спеціалізується по виявленню та підніманню військової техніки часів Другої світової війни. Інформує “Ільдана”.

Про це у своєму дописі на ФБ повідомив начальник  Управління екологічного нагляду  (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Так, держекоінспектором Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області 22.11.2019 разом з працівниками Христинівського відділення поліції ГУНП в Черкаській області виявлено проведення гідротехнічних робіт екскаватором «KAMATSU» у межах с. Осітна, Христинівського р-ну, Черкаської області, а саме розкопування дна водойми, гідроспоруди і дороги, яка пролягає через водойму.

В результаті проведення гідротехнічних робіт була пошкоджена гідроспоруда, яка розділяє дві водойми, частина асфальтного покриття дороги площею 10м2, яка являється проїздом між двома частинами населеного пункту, та порушений рельєф дна водойми (глибина розкопки 4,5 м).

Проведені гідротехнічні роботи не відповідають заходам, передбаченим дозвільною документацією на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою.

З наданих пояснень водія екскаватора, вказівку на проведення робіт надав директор благодійної організації «Герої не вмирають». Проте директор на місці події не з’явився.

Крім того, для проведення робіт з водойми, яка використовується на правах оренди, проведений скид води. Дозвіл на скид води відсутній, за що орендаря притягнуто до відповідальності за ст. 60 КУпАП.

З метою подальшого розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності слідчо-оперативною групою проведено фіксацію обставин правопорушення та внесені дані до ЄРДР по ч. 1 статті 277 КК України пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів та ч.4 статті 298 КК України незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

В публікації використані фото часів Другої світової війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *