"Громадський бюджет"

На конкурс проектів громадського бюджету надійшло 18 проектів. Найбільше проектів стосується благоустрою територій лікарень, дитячих та спортивних майданчиків

– На конкурс проектів громадського бюджету – за 2,5 тижні із часу його старту – було подано 18 проектів: 6 із них стосуються благоустрою територій лікарень, 5 – дитячих і спортивних майданчиків, 2 – облаштування пішохідних зон, 3 – скверів, 1 – щодо ремонту дороги, 1 – створення футбольного поля зі штучною травою, – зазначив заступник голови координаційної ради з громадського бюджету Черкаської міськради В’ячеслав Левченко. – Найцікавішими, на перший погляд, є проекти із облаштування алеї майстрів біля ресторану Чайка та створення футбольного поля зі штучною травою.

Деяке побоювання викликає той факт, що значна кількість проектів пов’язана із облаштуванням територій лікарень – існує небезпека того, що для голосування за ці проекти буде використовуватись як соціальна значимість об’єкту, так і організація масових голосувань співробітників лікарень.  Проте, ми сподіваємося,  що, завдяки цьогорічним нововведенням при голосуванні (можна голосувати за 4 проекти одночасно) впливу так званого адмінресурсу удасться уникнути. Так само сподіваємось на уникнення  минулорічної ситуації, коли більшість поданих проектів були спрямовані на вирішення комунальних питань, а не тих питань, що цікаві усій громаді. Відтепер проекти, подані на конкурс, повинні враховувати загальну доступність результатів проекту для усіх членів громади – і  мати конкретне місце реалізації. Крім того, відтепер проекти розділено на дві категорії  – до 300 тисяч гривень (25% від загальної суми, або 1 млн.250тисяч) і проекти від 300 тисяч -1 млн. грн. (75% загальної суми, або 3 млн.750тисяч).

Хочу зазначити, що нас дещо засмучує мала кількість проектів із творчою складовою. Хоча саме такий конкурс є чудовою можливістю для діячів мистецтва та творчої молоді  втілити у життя свої амбітні, сміливі і креативні задумки – на благо всіх жителів міста. Хочу звернутися і до авторів проектів, які не виграли фінансування для своїх ідей торік: подавайтесь –  із новими, або навіть старими ідеями:  правилами конкурсу проектів громадського бюджету це не заборонено.

Джерело: pro-cherkasy.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *