На одного випускника – по 3 роботодавці: Черкаське вище професійне училище запрошує абітурієнтів

Учні державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» точно знають, де будуть працювати після отримання диплому. За учнями та випускниками цього навчального закладу буквально «полюють роботодавці». Майбутні кухарі, кондитери, офіціанти, бармени та оператори ліній у виробництві харчової продукції працюють та заробляють вже з другого курсу. При цьому учні безкоштовно навчаються та отримують стипендію. Про переваги навчання, більш усвідомлений вибір професії та перспективи роботи як в Україні, так і за кордоном, кореспонденту «Cherkassy Today»  розповіла директор закладу Алла Азізова.

-Спеціалісти виробничих професій нині суперзатребувані, – розповідає  директор ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» Алла Азізова, показуючи на довгий список підприємств, з якими працює заклад. – Серед наших постійних партнерів майже всі мережі супермаркетів Черкас – «Гранд-Маркет», «Сільпо», «Квартал», «Делікат», «Абсолют». Наші випускники успішно працюють су-шефами, шеф-кухарями і офіціантами в ресторанах «Фаро дель Порто», «Буба», «Ла Коза Ностра», «Час Поїсти». Пекарі, тістороби та машиністи тісторобних машин працюють на ТОВ «ЧеркасиХліб». Протягом усього літа до мене телефонують роботодавці – то просять кухаря у нововідкритий дитячий садочок, то продавця в магазин взуття. Багатьом змушена відмовляти просто через те, що всі учні і випускники уже працюють або задіяні у виробничій практиці.

blank

blank

blank

Ще навчаючись, учні ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» мають можливість «відшліфувати» свої навички не лише в Україні, а й за кордоном.

За словами директора закладу, нині училище веде переговори по підписанню договорів з підприємствами Польщі і Чехії. Там проходитимуть виробничу практику майбутні оператори ліній у виробництві харчової продукції, офіціанти,  спеціалісти з виготовлення м’ясних напівфабрикатів та продавці.

–        Учні вивчають англійську в училищі, тому за бажання, можуть працювати і за кордоном. Якщо у групах маємо приблизно половину дітей з районних центрів і сіл та половину – з Черкас, то працевлаштовуються майже всі в обласному центрі. У рідні населені пункти повертаються одиниці і, в основному, за сімейними обставинами, – коментує Алла Азізова.

blank

Але основна перевага навчання в училищі, за словами директора, це навіть не гарантія працевлаштування, заробіток ще під час навчання, безкоштовна освіта чи забезпечення гуртожитком, а саме – усвідомлений вибір професії і подальшого життєвого шляху.

blank

blank

-В 15 років діти не завжди готові назвати професію, якій збираються присвятити своє життя. Але коли їм 16-17, то ситуація не особливо міняється. Наші учні здобувають середню освіту і паралельно – спеціальність. І хоча, за нашою статистикою, лише 10% потім змінюють напрям і йдуть в інші професії, це набагато краще, ніж зрозуміти, що «не твоє» провчившись 5 років у вищому навчальному закладі, поклавши диплом «на поличку» йти знову «шукати себе», – підсумовує Алла Азізова.

Протестувати майбутній фах учні Черкаського вищого професійного училища можуть в умовах, максимально наближених до робочих. Заклад оснащений двома кухарськими майстернями, кондитерською, хлібопекарнею, майстернею для підготовки офіціантів та справжнім баром, де майбутні бармени вправляються в мистецтві приготування коктейлів.

blank

blank

–        Наші учні – постійні учасники міських, обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних кухарських конкурсів. Зовсім «свіжу» перемогу кілька місяців тому привезла з Чемпіонату України з кулінарного мистецтва учениця Альона Неронова. Організаторами заходу були Асоціація кулінарів України та Асоціація шеф-кухарів України. За призові місця боролись понад 100 кухарів з різних регіонів, кожен з них старався здивувати судей вишуканим смаком та феєричною презентацією страви. Але гречані налисники з оригінальною начинкою нашої Альони так вразили журі, що вона обійшла набагато досвідченіших конкурентів і отримала срібну медаль в номінації «Оригінальна етнічна основна страва», – ділиться успіхами учнів Алла Азізова.

Можливість заробляти з другого (а подекуди навіть з першого курсу) так мотивує учнів Черкаського вищого професійного училища, що чимало випускників відкривають власну справу.

–        Випускники минулих років – Сергій Скиба, Дмитро Петренко, Руслан Макій відкрили власні кафе та ресторанчики, – наводить приклади Алла Азізова. – А наш випускник Олександр Дахно працює су-шефом у таких популярних ресторанах Черкас як «Оскар», «Фаро дель Порто» та «1+1».

Нині триває набір абітурієнтів до Черкаського вищого професійного училища. Для того, щоб стати учнем, необхідно скласти внутрішнє тестування з хімії або математики (залежно від обраної спеціальності) та пройти співбесіду. Понад 100 викладачів, вихователів та майстрів виробничого навчання чекають випускників 9-х класів шкіл, які мотивовані отримати затребувану та високооплачувану роботу.

Всі деталі – на сайті – http://dnz-chvpu.ck.ua/

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Текст Ірина Семенова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *