На Покрову в Холодному Яру відкриють копію каземату Петра Калнишевського

Копію соловецького каземату останнього кошового отамана Запорозької Січі, православного святого Петра Калнишевського відкриють і освятять 14 жовтня, на свято Покрови Богородиці, на хуторі Буда в Холодному Яру. Про це повідомив у «Фейсбуці» підприємець і громадський діяч Олег Островський, пише “Прочерк”.

Каземат святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) відтворено в Буді поблизу церкви, побудованої в його ім’я.Останній запорозький кошовий отаман жив у трьох століттях: народився наприкінці XVII, а помер на початку ХІХ. З 112 років життя чверть століття провів у тісному казематі Соловецького монастиря, куди був засланий російським царатом.

Як зазначає директор музейно-етнографічного комплексу «Дикий Хутор» Леся Островська, об 11.00 в храмі Петра Багатостраждального відбудеться спільна молитва за Україну, її військо і народ, о 12.30 відбудеться посвята в козаки, берегині і джури, о 13.45 розпочнеться козацько-патріотична програма за участю Андрія Миколайчука, Руслани Лоцман, козацьких гуртів. Відбудуться також різноманітні майстер-класи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *