На Тальнівщині німецькі археологи розпочали розкопки

Велика експедиція німецьких та українських археологів прибуває сьогодні в село Леґедзине Тальнівського району. Науковці досліджуватимуть трипільські поселення. Про це повідомив директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

Про це повідомляють “Вісті Черкащини”.

“Саме сьогодні в день археолога заїжджають німці. Копатимуть найбільші в світі трипільські поселення в Тальянках та Майданецькому”, – каже Владислав Васильович. “Більше інформації зможу дати за кілька днів”.

Нагадаємо, що в 2013 році археологи знайшли й розкопали три унікальні гончарні печі, в яких трипільці випалювали посуд.

Цього року археологи вперше не копали поселення значно молодшої від Трипілля черняхівської культури в селі Леґедзиному.

“Треба було копати по людських городах”, – бідкається Чабанюк. “Без письмової згоди власників ділянок ніхто гроші на розкопки не дасть. Ми домовилися усно. Археологи взяли відпустки і погодилися копати без фінансування своїм коштом. Однак в останній момент власники городів передумали. Розкопки так і не почалися, люди приїхали марно”.

Зауважимо, що кілька років тому археологи вже почали розкопувати готський некрополь часів черняхівської культури. Розкопали 30 поховань, які свідчили про появу в готів християнства. Деякі тіла в некрополі лежали так, як це заведено в християн.

“Тут жили заможні люди, які знали гончарний круг і торгували з Римською імперією”, – стверджує Чабанюк.

Фото www.unt.vc

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *