На Уманщині відкрили центр реінтеграції бездомних осіб

Бездомним особам віднині буде легше знайти необхідний прихисток та адаптуватися до соціального життя. Для них розпочав роботу Центр реінтеграції бездомних осіб з відділеннями для сімей з дітьми, жінок та чоловіків біля Умані. Його відкрили завдяки співпраці з іноземними партнерами.

Повідомляє Черкаська ОДА.

DSCF2390DSCF2389DSCF2393Центр реінтеграції – частина Комплексу надання соціальних послуг бездомним, звільненим та нарко- і алкозалежним особам, який у 2014 році заснували на базі колишнього військового містечка. Відкриття реінтеграційного центру стало можливим завдяки гранту у 84 тисячі доларів від Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА), а також фінансуванню з міського бюджету на поточні ремонтні роботи.

Завітали на відкриття нового соціального об’єкту координатор турецького проекту зі співробітництва та координації Хаджи Байрам Болат та заступник очільника області Ярослав Березань. Вони висловили надію, що у подальшому співпраця України та Туреччини буде поглиблюватися.

DSCF2361“ТІКА здійснює діяльність в Україні з 1997 року, – розповідає Хаджи Байрам Болат. – За цей час вдалося реалізувати понад 300 соціальних проектів загальним бюджетом 32 млн доларів. Найголовнішим для нас є соціальні проекти. Реінтеграція бездомних – важливий соціальний проект, тому що обов’язок кожного – повернути цих знедолених людей до нормального соціального життя”.

Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що зараз україно-турецькі відносини переживають золоті часи.

“Для України важливо, що подальша співпраця з іноземними партнерами триває, – зазначає Ярослав Березань. – Значить йдемо вірним шляхом. Сподіваюся, й надалі втілюватимемо такі важливі для нас проекти, як цей. Оскільки реінтеграція громадян, які втратили домівку або страждають від залежностей, – проблема для нашого суспільства. Тож завдяки ініціативності та небайдужості наших громадян та працівників сфери соцзахисту нашої області ми зможемо вирішити це питання на краще. А досвід по роботі з бездомними громадянами міста Умані, як одного з найкращих в Україні у цьому напрямку, стане нам в нагоді”.

Нині в Україні обліковується 34 тисячі бездомних громадян та діє 113 закладів реінтеграції, з-поміж яких і нововідкритий Центр на Уманщині. Директор Комплексу надання соціальних послуг бездомним, звільненим та особам із залежностями Людмила Кокоєва відзначає, що свою роботу з допомоги знедоленим розпочала ще 2005 року. Відтоді її метою було, аби люди, яких забирали з вулиць та колоній, завжди заходили в теплі та комфорті кімнати.

DSCF2379“Завжди хотіла, щоб ці люди бачили, що вони не кинути нашою державою, потрібні їй, – додає Людмила Кокоєва. – Тож я щиро вдячна за реалізацію проекту Турецьким партнерам. Йдеться не лише про матеріальну допомогу, а й про порятунок чужих доль. Сюди проходять ті люди, які вже зламалися і були відкинуті на узбіччя життя. Їм треба протягнути руку, аби повернути до життя. Втім ті люди, які до нас звертаються, вже щось зрозуміли для себе і також хочуть змінитися”.

DSCF2384DSCF2387DSCF2388Нині у Комплексі проживає більше сорока осіб. Дехто тут вже понад два роки, а деякі – декілька місяців. Тут вони знаходять необхідну підтримку, допомагають один одному адаптуватися до життя, займаються господарством. Володимир Брацило зауважує, за ті три місяці, що він живе тут, у нього з’явилася жага до життя, прагнення та цілі.

“Коли бачиш сенс життя, то значно легше долати труднощі, – говорить чоловік. – Радий, що я живу серед людей, яким можу допомогти. Цим займатимуся й надалі. Адже коли безкоштовно отримав, то безкоштовно хочу й віддавати”.

Фото http://ck-oda.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *