На Уманщину до чудодійного каменя з’їжджаються з усієї України (ФОТО, ВІДЕО)

Кам’яним слідам, що знаходяться в селі Коржовий Кут Уманського району, більше п’яти мільйонів років. Їх походження викликає безліч протиріч: одні стверджують, що це спадок древніх цивілізацій, інші – пришестя інопланетян. Беззаперечним є той факт, що  сліди лікують тіло та душу, приносять успіх. Саме тому найбільш імовірною є версія їх божественного походження. До цього місця приїздять поправити здоров’я паломники з Черкас, Києва, Львова та з-за кордону. Свідчення чудесних зцілень люди записують у спеціальний зошит, який зберігається в маленькій капличці поряд з гранітними слідами.

Про це пише місцеве видання “Сьогодення Уманщини”.

Донедавна ніхто й не здогадувався про цілющий камінь. Вперше про унікальну знахідку заговорили близько десяти років тому. Відкриттю цього дива сучасники завдячують Маргариті Вдовиченко, яка першою розповіла про три відбитки в граніті.

81903385

Директор Бабанської школи, де навчалася дівчинка, Надія  Жмуденко, згадує, що Маргарита захоплювалася історією і відвідувала гурток «Пошук». На одному із засідань школярка розповіла про таємничий камінь у вигляді стільця, який вона знайшла, коли пасла бабусиних корів. Як виявилося згодом, бабуся дівчинки про нього знала ще з дитинства. Але ніхто із місцевих старожилів так і не міг пояснити, звідки і коли з’явилися ті сліди.

При подальшому дослідженні було виявлено чимало цікавих фактів. Долина в якій лежить камінь, має форму правильного півкола. По краях, немов вартові, возвеличуються червоні скелі. В долину можна потрапити лише однією стежкою, проходячи повз «вартових». Внизу протікає річка, яка розливаючись закриває вхід в долину.

Як зазначає Надія Жмуденко, коли сліди очистили від бруду, то було виявлено три відбитка. Два – лівої та правої ноги однакового розміру та один малий відбиток. Діти прийшли до висновку, що ці відбитки нам залишили давні цивілізації.

Інші вважають походження слідів інопланетним, адже долина, в якій вони знаходяться, схожа на кратер від вибуху.

Та місцеві жителі вірять, що сліди дуже схожі на відбиток стопи Божої матері, який вона залишила в Почаївській Лаврі. Це підтверджують і священики. В селі уже не раз ставалися різноманітні дива. В страшні роки Голодомору, коли природа залишала змучених голодом людей ще й без води, – спека висушувала водойми, біля Коржового Кута був колодязь з прохолодною водою, яка мала цілющі властивості.

Комусь сліди допомогли позбутися проблем з артеріальним тиском і захворюваннями серця та рухового апарату, зцілюють душевні рани, приносять успіх.

kamin1

Силами місцевої громади в долині було побудовано дорогу та капличку, аби усі бажаючи змогли відчути на собі їх чудодійну силу.

Мало примітне місце на карті України може стати одним з найцікавіших і найперспективніших місць паломницького туризму. Місцевим жителям є що цікавого розповісти про їх село. А чудові краєвиди дають великі перспективи розвитку сільського зеленого туризму.

Фото “Сьогодення Уманщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *