На всеукраїнському семінарі в Черкасах обговорили тему Голодомору та інших геноцидів

У межах проведення ХХІІ Всеукраїнської олімпіади з історії на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат відбувся всеукраїнський методичний семінар на тему «Голодомор та інші геноциди», інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА.

Організаторами семінару виступили Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Міністерства освіти і науки України та комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».5

Державний секретар Міністерства освіти і науки України доктор Павло Полянський відзначив інтеграційні тенденції щодо викладання предметів і, зокрема історії, у загальноосвітніх навчальних закладах. Водночас наголосив на європеїзації та включенні історії України в контекст вивчення світової історії.

Головний спеціаліст департаменту загальної та середньої освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко подякувала представникам Українського науково-дослідного та освітнього Центру вивчення Голодомору за співпрацю у проведенні семінару. Стосовно трагічної сторінки історії українського народу, Голодомору, наголосила на необхідності об’єктивного незаангажованого вивчення цього питання з метою встановлення історичної правди.14

Директор Українського науково-дослідного та освітнього Центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич наголосила, що пам’ять про Голодомор має бути громадянською відповідальністю кожного: «Коли говоримо про Голодомор, ми маємо говорити, що голод – це порушення права людини на життя. В основі голоду лежать не природні чинники, а урядова діяльність». Водночас, порівнюючи минуле та сьогодення, було зазначено, що в часи неоголошеної агресії, гібридної війни, можна говорити про прикладність риторики та імперського дискурсу тодішнього періоду нинішній позиції східного агресора.

У рамках панельної дискусії до обговорення теми семінару долучилися учасники зі всієї України: розбившись на регіональні групи, за допомогою анкетування, вони внесли власні пропозиції щодо методики, змістового наповнення та цільової орієнтації викладання теми Голодомору у загальноосвітніх навчальних закладах.

Представники благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» означили тему Голокосту. Принагідно запропонували методичну та іншу наукову літературу щодо вивчення згаданої проблематики.

Історик кримських татар, професійний письменник та журналіст Гульнара Бекірова зупинилася на темі геноциду кримськотатарського народу сталінським режимом під час його депортації в 1944 році. У цьому відношенні провела паралелі щодо нинішньої дискримінаційної політики окупаційної влади на Кримському півострові.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *