На Звенигородщині ініціювали налагодження партнерських зв’язків регіону з польським повітом

Голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер ініціював налагодження партнерських зв’язків району із одним із польських повітів, інформує Вісті Черкащини.

За часів Союзу Звенигородщина підтримувала дружні контакти з Польщею, зокрема з Бидгощським воєводством. Проте вони зводилися в основному до обміну делегаціями, тож уже до розпаду Союзу про дружбу стали забувати. І лише рік тому стараннями голови Звенигородської районної ради Володимира Кучера було зроблено спробу відновити партнерські зв’язки з поляками, щоправда у новому форматі.

Йшлося передусім про неурядові зв’язки на шляху інтеграції суспільства у єдину європейську сім’ю. І, вибравши таким інтегратором Польщу, Володимир Кучер постав в основу співробітництва обмін управлінським досвідом між органами місцевого самоврядування, налагодження контактів між громадськими організаціями, створення спільних програм і проектів у сфері економіки, сільського господарства, мистецтва, освіти охорони здоров’я та спорту.

– Складність реалізації наміченого полягала передусім в пошуках у Польщі такої адміністративної одиниці, яка, хай би й тотожно, була б подібна до нашого району за площею, кількістю населення та напрямками виробничої діяльності, а, отже, й за можливими в майбутньому спільними економічними інтересами – розповідає він. – Й врешті, завдяки особистому сприянню Першого радника Консульського відділу Посольства Республіки Польща Бартоша Яблонського, ми вийшли на Млавський повіт Мазовецького воєводства.

І от – перша ластівка. На офіційний запит голови Звенигородської районної ради щодо партнерства надійшла відповідь від польської сторони, в якій повітовий староста Млави Владзімєж Войнаровський від імені ради повіту повідомив про готовність до співпраці, висловивши переконання, що до цього треба залучити не тільки службовців, але й неурядові організації та комунальні й сільськогосподарські підприємства, молодь та дітей.

«Діючи задля партнерських зв’язків та задля встановлення дружніх взаємовідносин між звенигородською та млавською громадами, висловлюю ініціативу щодо початку процедури співпраці в рамках партнерських умов, – повідомляє Владзімєж Войнаровський. – Дії, що потрібні для підписання умови – це підписання листа намірів представниками наших районів, візити представників, ініціювання спільних дій та підписання формальної угоди про започаткування партнерських стосунків, що і буде підставою для реалізації співпраці».

Звенигородці вже приступили до виконання необхідних процедур. При цьому вони чітко визначилися з пропозиціями, котрі можуть бути привабливими для млавської громади. Розповідаючи про це, Володимир Кучер наголошує на реальних пропозиціях щодо співпраці в галузі економіки. При цьому, каже він, досвід польської сторони як в розвитку економіки, так і в змінах адміністративно-територіального устрою, дозволить певною мірою уникнути можливих при цьому помилок і недоречностей.

Фото Єдність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *