На Звенигородщині будуватимуть сонячну електростанцію

Енергетику сонця на Звенигородщині почали використовувати порівняно недавно. А першопрохідцем у цій справі став житель Ватутіного, колишній інженер-геодезист Борис Домніцький. Спонукало його до такого рішення передусім постійне зростання тарифів на електроенергію, – пишуть “Вісті Черкащини”.

Продавши свою автомайстерню, пенсіонер закупив 58 сонячних панелей, що обійшлося йому майже в 20 тисяч євро. За монтаж обладнання взявся власноруч. Й, уклавши відповідну угоду з «Черкасиобленерго» та долаючи власні й чиновницькі сумніви, став власником сонячної електростанції. Вигода її, як розповідає сьогодні Борис Іванович, очевидна: сонячні панелі повністю забезпечують побутові потреби, а надлишки електроенергії, згідно з укладеною угодою, він продає за «зеленим тарифом». Таким чином, затрати, вкладені в освоєння проекту, мають окупитися за 3-4 роки.

За прикладом Бориса Домніцького, взялися за встановлення таких панелей і ще декілька власників домогосподарств. Основним стимулом для них є можливість заробити на реалізації у мережу надлишкової згенерованої електроенергії. Це, як мінімум, 10-14 тисяч гривень щомісяця.

Водночас використовується сонячна енергетика і у виробничих масштабах. Першість тут утримує асоціація «Новий світ», встановивши, сонячні фотоелектричні модулі на Гордашівській малій гідроелектростанції у Тальнівському районі та на Звенинигородській гідроелектростанції. Потужність їх відповідно 102,6 та 126 кВт. Вироблена таким чином енергія надходить в енергетичну систему України. Щоправда, це супроводжується певними її втратами у електромережах та витратами на транспортування, а відповідно відображається на вартості. Отже, краще використовувати її, так би мовити, на місці. Це й врахували у Ватутінській міськраді, беручись за будівництво потужної сонячної електростанції, котра максимально забезпечувала б існуючі потреби. Оскільки ж це вимагає чималих фінансових вкладень, інвестором у реалізації проекту з будівництва та обслуговування фотовольтаїчної електростанції виступила китайська державна кампанія з енергетики «NESI», яка є в Китаї одним з лідерів цієї справи.

Китайські інвестори вже побували у Ватутіному. Спільно з тамтешнім міським головою Олександром Лисюком, керівником проекту, директором «Біо Інвест Груп-2» Валентином Зайцевим та радником Президента України Юрієм Ткаченком вони відвідали територію, на якій буде здійснюватися будівництво, обговорили організаційні й технічні моменти виконання проекту, участь китайської сторони в соціальних проектах міської громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *