Надзвичайні вироби черкащанки

Ми зустрілися з Лесею Коленчук у її майстерні. В невеличкому приміщенні важко знайти місце, де не лежали б напівпрозорі шматочки скла чи готові витвори. На столах – різнобарвні скляні пластини, прикраси й незвичні інструменти для роботи. На стелажах – барвисті скляні вази й тарілки, на стіні – годинник із сотень скляних шматочків. Всі вироби яскраві, теплі й неповторні. Навіть за великого бажання точно відтворити якусь річ удруге дуже важко, адже скло – дуже примхливий матеріал, пише in.ck.ua.

Одна з найулюбленіших робіт Лесі Коленчук – панно “Великий вибух”. Це один із перших виробів, створений ще під час перебування у Данії. Сьогодні черкаська майстриня виготовляє годинники, картини, вази, панно, тарілки, підсвічники, світильники, статуетки, прикраси найрізноманітніших форм і кольорів. В руках Лесі Коленчук скло піддається дивакуватим трансформаціям, здається, що з цього матеріалу можна виготовити все, була б фантазія!

Панно "Великий вибух" – одна з улюблених робіт майстрині

Панно “Великий вибух” – одна з улюблених робіт майстрині

Для більшості черкасців слово “ф’юзинг” – далеке і незрозуміле. В Україні небагато професіоналів, які працюють у цій техніці. У Черкасах і області Леся Коленчук – єдина майстриня, яка опанувала мистецтво створення яскравих дизайнерських речей із примхливого крихкого матеріалу. Коли дивишся на неймовірно красиві вироби зі скла, виникає одне запитання – “Як?” Власне, із ним ми і прийшли до майстрині.

Тарілка "Червона троянда"

Тарілка “Червона троянда”

Робота зі склом зацікавила своєю непередбачуваністю

Я познайомилася з ф’юзингом у Данії, в школі зайнятості з різноманітними творчими майстернями. Займатися в майстерні з ф’юзингу могли майже всі охочі під наглядом досвідченого майстра. Там ми реалізовували свої творчі ідеї. А от розбиратися з усіма технологічними тонкощами процесу довелося самотужки, після повернення в Україну.

Світильник

Світильник

За час перебування в Данії я “зібрала” першу колекцію виробів. Тому, повернувшись у Черкаси, одразу представила свої роботи на персональній виставці “Відображення Скандинавії”. За півроку орендувала приміщення у Черкасах, закупила обладнання і почала творити.

Тарілка "Чудеса в решеті"

Тарілка “Чудеса в решеті”

Робота зі склом зацікавила своєю непередбачуваністю. Попри те, що у цій справі все треба продумувати до деталей і чітко уявляти кінцевий результат, кожна річ із печі – це своєрідний сюрприз. Під час плавлення скло може розтікатися і набувати найрізноманітніших форм і ефектів. Але з досвідом ти вже можеш більш-менш передбачити результат.

Тарілка "Ківі"

Тарілка “Ківі”

Ф’юзинг – це мистецтво створення виробів зі скла за допомогою “спікання” матеріалу в печі за температури від 800 °C. За допомогою такої технології можна створювати найрізноманітніші багатошарові композиції різного дизайну.

Сувенір "Лоліпоп"

Сувенір “Лоліпоп”

Скло в процесі обтікання поводить себе, неначе живе

Виріб може складатися з незліченної кількості шматочків скла. Це десятки тисяч різнокольорових скляних уламків різного розміру… Щоб із них вийшов справжній “арт”, потрібна не одна година кропіткої праці.

Годинник "Клаптики райдужні"

Годинник “Клаптики райдужні”

Кожна річ – дійсно ексклюзивна і неповторна. Спочатку я готую керамічний папір необхідного розміру. Він потрібен для того, щоб скло не спеклося з вогнетривким подом печі. Потім нарізаю спеціальне скло для ф’юзингу невеличкими шматочками, викладаю все це в художню композицію на керамічний папір, а потім відправляю в спеціальну піч. Там м’які шматочки скла протягом близько двох годин запікаються за високої температури, перетворюючись у єдине ціле. З печі виходять дивовижні за кольором, формою і візуальними ефектами вироби.

Картина "Nyhavn-2" Denmark/Данія

Картина “Nyhavn-2″ Denmark/Данія

М’які шматочки скла під час плавлення спікаються в єдине ціле і витримуються в печі ще протягом певного часу для охолодження. Щойно температура в печі знизиться до 40 °С, виріб можна виймати.

Я не надаю перевагу якимсь конкретним виробам, проте деякі речі подобаються мені більше. Це пов’язано з самим технологічним процесом. Я люблю об’єм. Обожнюю, коли скло в процесі обтікання по формі поводить себе, неначе живе. Воно дивовижно трансформується, і я можу зупинити цей процес, коли вважатиму за потрібне. Також люблю придумувати арт-об’єкти, які можна вішати на стіну як панно.

Заготовка для вази

Заготовка для вази

Ф’юзинг для мене – це спосіб втілення творчих ідей

Раніше моя продуктивність залежала від настрою, інколи муза просто не приходила. Але з часом це минає, зараз настрій ніяк не впливає на роботу. Найстрашніший ступор – це лінь. У моменти боротьби з нею обов’язково приходжу в майстерню – тут у мене одразу з’являється робочий настрій. Інколи, звісно, потрібен відпочинок, прогулянки на природі, зустрічі з друзями, бесіди на філософські теми й перегляд витворів мистецтва, щоб не “варитися у власному соку”, а вдихнути свіже повітря.

Фруктовниця "Тропічний листок"

Фруктовниця “Тропічний листок”

Ф’юзинг для мене це – спосіб втілення творчих ідей. Вони з’являються з різних джерел: інколи надихає якесь поєднання кольорів, інколи – композиція певних об’єктів. Часто ідеї приходять уночі на грані сну. Я художник, малюю з дитинства, завжди захоплювалася графікою: просто брала листок паперу, і рука сама починала малювати. Зі склом все дещо інакше. Я починаю уявляти, як той чи інший задум можна втілити у склі. Це складний творчий процес, під час якого треба продумати багато речей, адже у цьому матеріалі можна реалізувати далеко не всі ідеї.

Підсвічник

Підсвічник

Щоразу хочеться зробити роботу якнайшвидше, оминути якісь етапи і процеси. Але це може вплинути на художню цінність виробу. Нетерпіння дуже заважає роботі зі склом, тому раніше доводилося займатися самоконтролем. Зараз це вже не є проблемою.

Статуетка "Місяць над Україною"

Статуетка “Місяць над Україною”

Мої вироби купують клієнти із Данії, Швеції, Італії, Росії, Нідерландів

Думаю, для кожного митця важливо не просто творити й складати вироби “в шухляду”… Хочеться, щоб люди цінували ексклюзив й привчали себе до красивих речей. Мої клієнти – ті, хто хоче купити дійсно унікальні вироби ручної роботи. Здивувати близьких ексклюзивним презентом, зробити неочікуваний подарунок людині, у якої все є… Звісно, не всі люди готові до таких мистецьких “інвестицій”.

Виставка "Антракт-10"

Виставка “Антракт-10″

Ф’юзинг – це недешеве задоволення, якісні матеріали для роботи коштують дуже дорого. Найбільш доступне за ціною спеціальне скло для ф’юзингу обійдеться в $40 за м², деякі пігменти для скла, наприклад, червоний, коштують удвічі дорожче.

Біжутерія

Біжутерія

Арт-скло ідеально пасує до різних дизайнерських інтер’єрів. Роботи зі скла підкреслюють сучасний мінімалістичний дизайн із контрастними кольоровими рішеннями, а також прикрасять собою інтер’єр заміських будинків із дерев’яних зрубів.

Панно "Риба"

Панно “Риба”

Мої роботи купують люди з усієї України, а також клієнти з Данії, Швеції, Італії, Росії, Нідерландів. Всі “маршрути” відстежити важко, адже я співпрацюю з однією компанією, яка продає арт-вироби українських майстрів по всьому світу.

В планах – проекти з ландшафтного дизайну. Найближчим часом буде масштабний проект для комплексу відпочинку та рибалки з дерев’яного зрубу. Треба буде розробити дизайн серії підсвічників, панно, світильників та інший декор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *