Найбульше СГ-кооперативів мають Лисянський та Монастирищенський райони

Нині в області функціонує 28 обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Крім того, на теренах Черкащини успішно упроваджується проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У рамках його реалізації було створено 6 кооперативів та затверджено бізнес-плани розвитку.

Про це інофрмує Черкаська ОДА.

Із 28 функціонуючих кооперативів діють 10 з обробітку землі та збирання врожаю, 13 молочарських, 1 м’ясний та 4 інших. Вони об’єднують майже 1,7 тис. членів та забезпечують понад 180 жителів села робочими місцями.

Найбільше, тобто вісім сільськогосподарських кооперативів, створено у Лисянському та Монастирищенському районах. І лише по одному у Городищенському, Кам’янському, Маньківському, Чигиринському та Чорнобаївському районах.

“Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи сприяють збуту продукції та надають жителям сільських територій широкий спектр послуг, – зауважив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка. – Приміром, торік кооперативи надали послуг на 23,4 млн гривень. Втім, за обсягами та якістю існуючі кооперативи не повною мірою задовольняють зростаючі потреби виробників сільськогосподарської продукції та її споживачів2.

За його словами, через низку факторів призупинили діяльність чимало кооперативів. Так, за І квартал 2016 року знято з реєстрації 3 кооперативи (в Чигиринському – 2, Жашківському – 1). Вирішення цих проблем, як вважає посадовець, можливе за умови підтримки розвитку мережі кооперативів на обласному, районному рівнях, а також шляхом вдосконалення законодавчої бази, що регулює діяльність кооперативів.

Направити відповідні пропозиції до Міністерства аграрної політики та продовольства України область має упродовж тижня. Таке доручення дав Віталій Коваль та звернув увагу, що й на місцях за цей час повинні напрацювати стратегії розвитку кооперативного руху. Особливо це стосується тих районів, де створено по одному кооперативу.

” Розвиток сільських територій, як відомо, є однією з чотирьох основних цілей стратегії розвитку Черкащини до 2020 року, – підкреслив Віталій Володимирович. – Наше завдання – створити умови для розвитку підприємництва, зокрема кооперативної форми власності у різних галузях сільського господарства: тваринництво, овочівництво, довготривале зберігання сільськогосподарської продукції, агропереробка. Оскільки це є справжнім підґрунтям розвитку сільських територій та запорукою заможності селян”.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *