водоспад

Найвищі водоспади в Українських Карпатах

Ши́піт

Ши́піт (Ши́пот) — водоспад в Українських Карпатах, на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава, при підніжжі гори Гемби; гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення.

Розташований у глибокій ущелині річки Пилипець (притока Репинки, басейн Тиси), у межах Міжгірського району Закарпатської області, приблизно за 10 км від залізничної станції Воловець, за 6 км від села Пилипець.

Водоспад утворився на місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими прошарками сланців.
Пилипець
Особливо багатоводний водоспад навесні, коли на схилах Гемби тануть сніги. Сюди організують спеціальні автобусні екскурсії із санаторіїв і пансіонатів Закарпаття і Прикарпаття. За 300 метрів від водоспаду розташований гірськолижний підйомник (це служить орієнтиром для охочих відвідати водоспад).

Щорічно, починаючи з 1993 року, неподалік від водоспаду на початку липня проходить неформальний фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України, Білорусі та інших країн. Кульмінацією святкувань є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня з місцевими традиціями й колоритом.

Каскадний водоспад в урочищі Ґаджина.

Другий за висотою водоспад в Українських Карпатах. Маловідомий водоспад знаходиться у важкодоступному але мальовничому місці Чорногори. Загальна висота водоспаду — 60-80 м. Складається з численних (понад 7) каскадів.

Каскадний водоспад в урочищі Ґаджина1

Струмок водоспаду починається у великому котлі, який розташований між Ребрами та Кедруватим, є два чарівних невеликих гірських озера. Вода в них настільки ніжно-голуба, що їх ще називають «очима неба».
УРОЧИЩЕ Ґаджина – неповторне і майже містичне місце. Подолати дорогу сюди – справжнє випробування. Йти по виступах каміння, ледь помітними стежками серед жерепу приємно не всім. Але відчуття, яке охоплює туриста в цих місцях, не порівняти ні з чим.
Тут ховається чарівна долина між кількома стрімкими вершинами: зі сторони Чорногірського хребта над нею височіють схили гори Ребра, з іншого – вражають стрімкі скелі гори Шпиці, а зліва долину виділяє хребет Кедруватий погорілець.

Каскадний водоспад в урочищі Ґаджина

В Ґаджині сходяться три сильних гірських потоки, які зрештою зливаються в могутню ріку. Спускаються ці потоки крутими схилами гір, утворюючи найбільший в Карпатах водоспад. Його краса зачаровує – через веселий дзвінкий гул відчувається істинна внутрішня сила гір. Ця сила тут відчувається у всьому: у густих заростях жерепу, у порослих мохом смерекових лісах, у стрімких скелях високих гір

Каскадний водоспад в урочищі Ґаджина2

Саме тут, в урочищі Ґаджина, віриться в усі легенди Карпат. Здається, що з глибин лісу кличуть солодкі голоси мавок, а ввечері до вогнища приходить дух лісу Чугайстер, який заводить навколо ватри свій небезпечний танець. Тіні забутих предків оживають у лісах Ґаджини, а її неймовірно чисте повітря п’янить і збиває з ніг…

Ґаджина Каскадний водоспад в урочищі Ґаджина2

Прутецькі водоспади.

Прутецькі водоспади є найвищим в Українських Карпатах каскадним водоспадом. Висота за різними джерелами 80-100 м.

Саме біля підніжжя Говерли є джерело, з якого і бере початок річка Прут, що несе свої води аж 955 км до річки Дунай.

Прутецькі водоспади

Від джерела попри ледь помітний струмочок сходимо нижче у верхній льодовиковий кар. Насолоджуємось тутешньою красою, всіма вигинами русла та невеличким водоспадиком річки, що стає все повноводнішою. З виступу верхнього кару зривається вже доволі потужний Прутецький водоспад. Водоспад потрібно обходити обережно, краще вздовж лівого берега.

Прутецькі водоспади2

Намилувавшись мальовничим виглядом водоспаду, диких стрімких та скалистих схилів Говерли і Брескула, розсипами ялівцю і квітучих трав, у нижній частині кару потрібно знайти стежку, яка зводить до туристичної бази “Заросляк”.

Прутецькі водоспади3 Прутецькі водоспади3

Я́линський водоспа́д.

Я́линський водоспа́д — водоспад в Українських Карпатах, в масиві Рахівські гори (частина Мармурових гір). Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, на схід від села Ділове, куди проходить маршрут на г. Піп Іван Мармароський (червоне маркування) на території Державного підприємства «Рахівське лісове дослідне господарство».

Я́линський водоспа́д

Водоспад однокаскадний, заввишки 26 м, найвищий у Карпатах. Утворився в місці, де води потоку Ялин (права притока річки Білий) майже прямовисно стікають з високого скельного уступу. Особливо мальовничий водоспад тоді, коли він повноводний — навесні під час танення снігів або після злив.

Я́линський водоспа́д2

Тру́фанець.

Тру́фанець (Трофанець) — водоспад в Українських Карпатах. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення.

Труфанецький водоспад

Розташований на південно-східних схилах гірського масиву Свидівця, в межах Рахівського району Закарпатської області, неподалік від південної околиці смт Ясіні (при автошляху Н 09).

Труфанецький водоспад1

Труфанець розташований у пригирловій частині річки Труфанця (права притока Чорної Тиси, басейн Дунаю). Загальна висота водоспаду — 36 м. Складається з численних (понад 5) каскадів.

Долина р.Труфанець1

Долина р.Труфанець

Долина р.Труфанець

Долина р.Труфанець

Джерело: Українські Карпати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *