Напередодні Дня міста у Ватутіному потруїли навіть маленьких цуценят

Уже три місяці Ватутіне лихоманить від нечуваної хвилі жорстокості: і дорослі, і діти змушені дивитись, як безпритульні тварини виють і корчаться у конвульсіях. Переважно, такі «подарунки» містяни отримують увечері й уночі напередодні церковних та інших великих свят. Зокрема, напередодні Дня міста потруїли  навіть маленьких цуценят.

– Останній випадок стався вечері 27 травня, у дворі будинку по пр. Ватутіна, 34: мешканці бачили, як біля 17.00 молодий чоловік давав щось місцевим собакам, а через півтори години у чотирьох тварин вже почалися конвульсії, втрата координації, пішла піна з рота, тварини посліпли і страшно вил… Уже вранці у сусідніх районах міста було знайдено ще трьох мертвих собак з тими ж зовнішніми ознаками отруєння, – розповідає зоозахисниця, волонтер Марина Полозова. – Всі симптоми завжди однакові – адже це уже 16-та масова хвиля отруєнь, від яких лихоманить усе Ватутіне. Можна припустити, що всіх собак потруїли  однією отрутою – хоча, труїть, можливо, і не одна людина. На сьогодні отруєно уже понад сотню (!) собак – ми не рахуємо сюди  домашніх тварин, які яких також потруїли у цій хвилі. Потруїли навіть двох маленьких сиріт-цуценят, для яких ми раніше просили у містян допомоги.

Цькування бездомних собак у Ватутіному почалося із березня. Перші випадки отруєння були зафіксовані в центрі міста, у районі місцевого ринку, на залізничному переїзді, на стадіоні. Наступні відбувалися у «спальних районах» міста, так триває і досьогодні. Моторошно, але практично кожен випадок масового отруєння відбувався напередодні великого свята, часто – церковного.

Стало просто системою, коли під ніч телефонують мешканці із проханням врятувати собак, які помирають біля їх будинку у страшних муках. Ми почали носити із собою протиотруту, яка може врятувати тварину, і маємо інструкції, що робити у таких випадках, які поширюємо по місту.

Ці нічні трагедії дуже лякають людей, а особливо – дітей, які часто дружать із бездомними тваринами, що мешкають біля житлових будинків. Як правило, жили вони там роками, люди поробили їм будки, годували та доглядали за ними.  Опікувався весь двір – і жодної агресії до тих, хто їх годував і ними опікувався, собаки, звісно ж, не виявляли.  Кожен такий випадок – це дитячі сльози, ридання жінок, «швидка допомога» під під’їздом…

На сьогодні, за фактом умисного отруєння бездомних собак від жителів Ватутіного зареєстровано уже 11 заяв, ведуться слідчі дії. Під час останнього випадку поліція, що прибула, забрала відразу 2 заяви і вилучила тіла мертвих собак  для проведення експертизи у Звенигородській районній державній лікарні  ветеринарної медицини.

Як відомо, у Ватутіному з минулого року почала діяти місцева програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, за якою  безпритульних тварин стерилізують та вакцинують проти сказу, виділяючи на це кошти з міського бюджету. На сьогодні, зі стерилізованих та щеплених проти сказу   70 собак, 25-м волонтери встигли знайти новий дім, більше 10  залишаються на вулиці – і поки що живі,  понад 30 – було отруєно.

– Мені вкрай прикро що труять тварин, абсолютно безпечних для людей, – констатує ветеринарний лікар, яка допомагає місту вирішувати проблему безпритульних тварин, Наталя Притула.- Якщо хтось планує таким чином вирішити проблему розмноження цих тварин – нехай згадає, що практика винищення застосовувалась десятиліттями і нічого не дала. І ефективним, і гуманним шляхом припинити безконтрольне розмноження безпритульних тварин є стерилізація – коли тварина втрачає фізіологічну можливість розмножуватись і залишати після себе на вулицях десятки нових бездомних тварин. Крім того, за програмою, кожна тварина у нас вакцинується проти сказу – і, будучи сама безпечною, утримує місто від вільного проникнення диких та інших тварин, що можуть бути хворі на сказ…Хочу зазначити, що за ознаками отруєння тварин, застосовується, скорше за все, дуже поширений препарат (називати не буду), що, випадково потрапивши до рук дитині та навіть дорослому, здатен спричинити для такі самі фатальні наслідки

– У Ватутіному завжди гостро стояла проблема безконтрольного поширення безпритульних тварин, – констатує перший заступник міського голови Ватутіного Юрій Кубявка. – Торік ми прийняли місцевий аналог програми регулювання чисельності безпритульних тварин – аби ефективно вирішити для міста цю  проблему, виділили і кошти (загалом уже більше 40 тисяч гривень), які було витрачено на стерилізацію і вакцинацію безпритульних тварин. Містяни, які, кожен по-своєму, був незадоволений поширенням бездомних тварин, почали заспокоюватися. По мірі появи коштів ми планували і далі виділяти їх для вирішення проблеми – як через пару місяців почалася ця хвиля отруєнь.  Наші співробітники комунальних служб виявили на території міста біля 30 отруєних тварин.

Ми робимо усе можливе (самі зверталися із заявами до правоохоронних органів, контролюємо хід слідства, просимо мешканців звертати увагу на підозрілих осіб, попереджаємо про міру покарання за такий злочин), для виявлення злочинців, яких, за новим законодавством, можуть позбавити волі на 8 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *