Наскільки черкаські зимові тротуари пристосовані для людей з інвалідністю та мам з колясками (ВІДЕО)

Журналісти “Громадського ТБ Черкаси” дослідили, наскільки комфортно людям на візку та мамам із візочками пересуватися засніженими тротуарами.

Віталій Середенко пересувається на візку. Він активіст, член комітету доступності людей з інвалідністю. Чоловікові подобається займатися громадською діяльністю і допомагати людям. Узимку Віталій відчуває себе замкненим у власній домівці, тому що не може пересуватися слизькими тротуарами. Зараз чоловік проживає у спеціалізованому будинку для людей із інвалідністю, що пристосований для їхніх потреб. Але далеко від’їхати від нього Віталій не може.

“Зараз я відрізаний від усього міста й нікуди не можу дістатися, тому що надворі лід, колеса прокручуються, я стою на місці, а у візка щеплення немає. Тобто до аптеки чи магазину я не маю змоги доїхати. А соціальні служби ніби взагалі відсутні. Жодного дзвінка від них не було до мене: “Можливо, вам щось потрібно?”. Зараз вся моя допомога і опора – це дружина”, – каже Віталій.

Черкащанка Валерія Цимбал веде в інстаграмі відеоблог для жінок. Віднедавна вона стала мамою. Валерія рідко користується візочком для дитини, тому що пересуватися з ним по засніжених і слизьких тротуарах важко, а обладнаних пандусами будівель – обмаль.

“Складніше всього мені було на сходинках, тому що наш візок важкий і його підняти досить нелегко. Я б дуже хотіла, щоб в Черкасах взимку особливо звертали увагу на очищення тротуарів. А ще б хотілося, аби бордюри не були такими високими. І звичайно, заклади, мої улюблені, поставте, будь ласка, пандуси, щоб мамам із візочками і людям із інвалідністю було комфортно до вас заїжджати”, – каже Валерія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *