Науковці виявили рідкісні види рослин та “червонокнижного” птаха на Черкащині

Науковці кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які проводять обстеження об’єктів природно-заповідного фонду Золотоніського і Городищенського районів, виявили рідкісні види рослин та “червонокнижного” птаха. Інформує “18000“.

Мета таких обстежень –  дослідження біорізноманіття, виявлення цінних оселищ рідкісних видів рослин і тварин на територіях природно-заповідного фонду.

Нещодавно науковцями було здійснено комплексне наукове дослідження у найбільшому на території Черкащини заказнику “Пташині острови”. Його площа – понад 9600 га. У польовому виїзді також брали участь науковці Канівського природного заповідника та Інституту ботаніки ім. І.Г. Холодного.

blankУ ході досліджень було виявлено ряд рідкісних видів рослин – сальвінію плаваючу, водяного горіха плаваючого, а також угруповання, занесені до Зеленої книги України: стрілолисту стрілолистого, глечиків жовтих, латаття білого.  На території обстежених об’єктів траплялися й водні оселища, включені до Резолюції 4 Бернської конвенції.

blank

blankСеред “червонокнижних” птахів тут зустрічається орлан-білохвіст.

blankblankТакож науковцями виявлено колонії білощокого крячка, причому в деяких гніздах ще є яйця і пухові пташенята. Серед водоплавних птахів досить численними були лиски – загалом їх обліковано понад 600 особин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *