Навчатися в одному з черкаських вишів стане дешевше

Ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко доручив відповідним службам університету вжити заходів щодо оптимізації витрат, пошуку альтернативних джерел фінансування задля зменшення вартості навчання.

Про це інформує  прес-служба ЧНУ ім. Б.  Хмельницького.

«Сьогодні більшість українських родин перебувають у скрутному матеріальному становищі. Відтак не кожна дитина, особливо з сільської місцевості, де дуже сутужно з роботою, може скористатися своїм правом на здобуття вищої освіти. Необхідно зменшити витрати, активізувати діяльність щодо участі в грантових програмах і проектах, але дати можливість черкаським випускникам отримати освіту на Черкащині, а не в Польщі чи деінде», – переконаний керівник вишу.

Пішли різними шляхами: скоротили енерговитрати, тимчасово зменшили капітальні видатки, запровадили надання освітніх послуг, у тому числі навчання іноземців, та послуг господарської діяльності. Це дало можливість зменшити вартість навчання на 15-30 відсотків, у гривневому еквіваленті – від 1570 до 4600 грн.

6 червня 2016 року Вчена рада затвердила вартість навчання у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на 2016 рік. Згідно з рішенням Вченої ради вартість навчання, наприклад, бакалаврів за спеціальністю Дошкільна освіта порівняно з 2015 роком зменшено на 2220 грн., за спеціальністю Фізична культура і спорт – на 2830 грн., за спеціальністю Філологія (українська мова і література) – 3920 грн., за спеціальністю Право – 3730 грн.

Загалом дешевше буде навчатися вступникам 2016 року за освітніми ступенями «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр» за всіма спеціальностями.

Деталі на сайті університету.

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *