пам'ятник ліквідаторам

Нескорені Чорнобилем: у Черкасах відкрили пам’ятник та заклали капсулу часу (фото)

У Черкасах відкрили пам’ятник “Нескорені Чорнобилем” на честь пожежників, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС . Відкриття приурочили до 30-тих роковин Чорнобильської трагедії. 

пам'ятник ліквідаторам ЧАЕС

Ініціатором створення пам’ятника виступили ветерани-чорнобильці Управління.

Відкрили пам’ятник на території Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Черкаській області. Саме з цієї території 6 червня 1986 року 250 пожежників поїхали до Чорнобильської зони, де вони проводили дезактивацію приміщень АЕС, відкачували “важку воду” з-під реактора та забезпечували протипожежний захист АЕС та 30-кілометрової зони.

пам'ятник ліквідаторам ЧАЕС

Пам’ятник освятив владика Іоанн. Також всіх загиблих внаслідок аварії на станції вшанували хвилиною мовчання

пам'ятник ліквідаторам ЧАЕС

Також сьогодні поруч з пам’ятником заклали капсулу часу з листом до рятувальників 2036 року. Саме тоді будуть вшановувати 50-ту річницю трагедії

пам'ятник ліквідаторам ЧАЕС

А вже завтра, 26 квітня, в обласному центрі пройде хода ліквідаторів, їхніх рідних, громадськості. Розпочнеться хода об 11.00 ранку від Театральної площі.

пам'ятник ліквідаторам ЧАЕС

До речі, в Черкаській області проживає понад 114 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від Чорнобильської аварії. Це майже 10% жителів області, з яких більше 7 тисяч – інваліди

За інформацією: www.provce.ck.ua Фото: “Про все”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *