Німецький експерт працював у ЧНУ над підвищенням якості університетської освіти

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького чотири тижні працював старший експерт SES доктор Ханс Герд Райтер. Служба старших експертів (SES) це фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва. Його учасники безкоштовно передають свій досвід, уміння та знання у країнах проживання та за кордоном.

Про це повідомляє ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Метою перебування доктора Райтера в Черкаському національному було сприянняпідвищенню якості університетської освіти та рівня кваліфікації представників професорсько-викладацького складу кафедри менеджменту та економічної безпеки.

Гість із Німеччини провів відкриті лекції з профільних дисциплін кафедри. Відвідування цих занять дозволило ознайомитися з європейськими методами викладання, навчитись їх правильно використовувати. Інтерактивна форма лекційних занять, яку практикує доктор Райтер, дала змогу підвищити активність студентів у групах у середньому на 70%. А співробітники кафедри отримали навички застосування прийомів аудиторної роботи студентів у малих групах.

Викладачі кафедри за участі доктора Райтера провели чотири відкриті заняття зі студентами. За результатами занять відбувалось обговорення сильних і слабких сторін викладання дисципліни, проводився аналіз методичних підходів, які використовувалися під час занять. Доктор Райтер брав активну участь у дискусії, давав поради щодо підвищення ефективності процесу викладання.

Також доктор Райтер провів кілька тематичних тренінгів для викладачів Черкаського національного, під час яких допоміг імплементувати в процес навчання студентів німецький досвід підготовки фахівців для галузі економіки й управління.

За час свого перебування у Черкасах доктор Ханс Герд Райтер спільно з черкаськими науковцями створилиробочу групу для розробки внутрішніх стандартів підготовки бакалаврів спеціальності «Менеджмент». Групасформувала комплект документації для розробки стандартів освіти, розпочала роботу над створеннямнавчального плану. Надалі експерт із Німеччини надаватиме черкаським колегам поради і рекомендації за допомогою засобів електронної комунікації.

“Доктор Райтер активно допомагає нам запровадити європейські стандарти в навчально-освітній процес, — зазначив ректор університету Олександр Черевко. — Його методика дозволяє пристосувати освіту до практичного життя і сформувати у студентів фахові компетенції відповідно до потреб сьогодення. Гадаю, що це значно полегшить випускникам пошуки роботи і дозволить нашим фахівцям отримати конкурентні переваги на ринку праці”.

Фото http://www.cdu.edu.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *