“Нова українська школа – нова якість освіти”, – Віталій Коваль

Концепція Нової української школи – засадничий документ для розвитку та модернізації загальної середньої освіти. Про це розповів під час ефіру на телеканалі «Рось» перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. За його словами, розроблена Міністерством освіти і науки України Концепція покликана змінити систему навчання дітей у середній школі, зокрема зробити її більш якісною та доступною. Тут важливим є перехід звичайної школи знань до школи компетентностей, аби навчити школярів працювати з отриманими знаннями.

Повідомляє Черкаська ОДА.

“Важливо, що нова система освіти зумовить наближення теоретичних навичок учнів до практичних потреб, – пояснює перший заступник голови Віталій Коваль, – аби діти вміли застосовувати одержані знання в реальному житті. Зміна методики, інтенсивності навчання потребуватиме звісно більше часу від учнів і викладачів, а тому тут необхідною є 12-річна система. Ця освітня реформа розрахована на поступове упровадження – до 2030 року. Перші кроки вже почали здійснювати. Це стосується, насамперед, розвантаження програми для початкової школи”.

Нагадаємо, 14 грудня Уряд затвердив Концепцію реформування загальної середньої освіти.

Формула Нової української школи передбачає 9 складових, зокрема: новий зміст освіти, заснований на компетентностях; умотивований учитель, котрий розвивається професійно; наскрізний процес виховання, який формує цінності; децентралізація та ефективне управління навчальним закладом; педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками; орієнтація на потреби учня в навчальному процесі; нова структура школи; справедливий розподіл публічних коштів, що забезпечить рівний доступ усіх дітей до якісної освіти; сучасне освітнє середовище, зокрема технології для навчання.

Важливо, що Концепція «Нова українська школа» пройшла широке громадське обговорення, до якого долучилися представники всіх зацікавлених сторін – освітяни, батьки, експерти, роботодавці, представники професійних спільнот, громадські діячі, представники ОТГ та ін. Свої пропозиції надали і черкащани.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *