Нові комунальні нормативи змусять черкащан економити

З 1 травня мінімальні виплати збільшили до 1312 гривень. Індексація також вплине на розмір субсидій. Нові нормативи дозволять державі заощадити на субсидії, а українців змусять економити, впевнені експерти, пише “Діловий регіон”.

Українцям перерахували пенсії і прожитковий мінімум. Крім того, вступлять в силу нові соціальні нормативи на опалення – їх значно скоротили. В результаті вже у жовтні за опалення з субсидією доведеться платити більше.

У кінці опалювального сезону Кабінет міністрів ухвалив рішення про перегляд соціальних нормативів на опалення. Субсидія призначається на соціальну норму, яку з першого травня скоротили. Зміни українці відчують на собі вже в жовтні цього року.

Наприклад, минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні.

У квартирі такою ж площею з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. На Черкащині такий обсяг тепла обійдеться в 1000 грн.

Нові нормативи дозволять державі заощадити на субсидії, а українців змусять економити, впевнені експерти. «Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решта люди повинні платити самі», – зазначив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентин Землянський.

Крім того, у травні всі субсидії перерахують – “знижки” скоротять з урахуванням того, що за опалення платити не доведеться. Всім, у кого за шість минулих місяців набралася переплата за опалення, першого травня її просто спишуть.

– Якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо у вас переплата по центральному опаленню – всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету, – пояснили на гарячій лінії Кабміну.

Фото http://dr.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *